dvanáctý mistrák Králíky

FC Jiskra 2008 - Slovan 4:2 (3:2)

branky hostů: Bubák, Neumann

Sestava hostů: Krummer-Bartuněk, Frisch, Dokoupil, Smolík - Škrabal (65.Selinger), Bubák, Vlk, Ptáčník - Neumann, Smékal (55.Koutský)

K utkání s domácími Králíkami jsme odjeli s vidinou bodového zisku. Zápas jsme rozehráli velmi dobře a již ve 4. minutě jsme se dostali do vedení 1:0, když individuální akci krásnou střelou zakončil Aleš Bubák. V 7. minutě to bylo 1:1, ale je nutné podotknout, že to byl hodně zbytečný gól po faulu na naší levé straně a následujícím centru do vápna se hosté velice lehce prosadili. Pokračovali jsme  v naší hře a výsledkem byla opět změna stavu skóre, a to v 10. minutě se prosazuje náš sniper Jarda Neumann a zvyšuje vedení na 2:1. Po tomto gólu jsme měli 2 tutovky, a to David Smékal a Aleš Bubák, ale bohužel se nám nepodařilo tyto přetavit v gól a tak přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu na 2:2 a ve 43. minutě domácí otočili skóre zápasu ve svůj prospěch na 3:2, kdy v bráně skončil centr domácího hráče.

Na začátku druhé půle jsme ihned inkasovali opět velmi laciný gól a domácí stanovili konečný výsledek 4:2. V závěru utkání jsme si ještě vytvořili několik šancí na skorigování výsledku, ale bohužel se nám nepodařilo vstřelit gól.

Slovo trenére: Co k tomuto zápasu říct, nevím co, myslím, že jsme měli zápas zvládnout hlavně výsledkově, protože herně to bylo v pořádku. Kluci se snažili, řekl bych, že jsme hráli pěkný kombinační fotbal, ale bohužel nás vždy srazili do kolen soupeřovi dosti laciné góly. Nechci prohru házet pouze na gólmana, ale když hodnotím výkon Schreibera, tak musím hodnotit i výkon Krumera. Ovšem toto se hodnotit nedá, protože brankáž Krumer byl (dle mého zjištění) po 2 letech poprvé na hřišti a  to musí být vidět. Bohužel jiná varianta nebyla, protože s námi k utkání neodjel  z rod. důvodů Jakub Ševčík. Tato prohra mě velice mrzí hlavně kvůli klukům, kteří nebyli na place v žádném případě horším týmem.