KRÁTKÉ ZPRÁVY

15. 4. 2018

Další kolo jarní části fotbalové sezóny je za námi, pojďme si ho zrekapitulovat. Hlavní zprávou víkendu je bezesporu výsledek starších žáků, kteří ve Svitavách zdemolovali domácí 4:0 a upevnili si tak prvenství v krajském přeboru. Za zmínku stojí i jejich impozantí skóre 84:17. Další pozitivní zprávu má na svědomí B mužstvo mužů, které veze ze Sloupnice za výhru 2:0 velmi důležitě tři body a okresní žácí po strastiplné cestě do Křenova (sekretář se ještě jednou omlouvá) porazili domácí 9:0. Dalším týmům se už tolik nedařilo. Nejblíže bodům byli mladší žáci ve Svitavách, ale odešli poraženi 2:1, A ani C muži neměli svůj den (A v Lanškrouně 0:4, C doma s Borovou 1:4) a dorost měl volný los. V sobotu proběhl na našem stadionu turnaj krajského přeboru přípravek. Akce proběhla k plné spokojenosti všech zúčastněných a patří se všem organizátorům poklonit a poděkovat za vzornou reprezentaci oddílu. A neméně důležitá je zpráva, že byla založena nová tradice a na fotbalovém stadionu si během utkání můžete pochutnat na makrelách. Stavte se je ochutnat, jsou exkluzívní.

Petr Matoušek

Dorost U19 - mistrovské utkání Hlinsko, Choceň

V letošní jarní části soutěže krajského přeboru jsme sehráli z důvodu nepřízně počasí pouze dvě utkání.

Odložená máme tři kola.

Hlinsko -SKP Slovan 3:0

Vyrovnané utkání, bohužel pan rozhodčí viděl v 70 minutě metr za vápnem faul a pokutový kop .... nechápali ani

domácí diváci ani domácí trenér..Kluci do té doby hráli dobře, ale tento “sexuální”akt pana rozhodčího dal utkání nový směr.....

SKP Slovan - Choceň 2:0

První domácí utkání, výborně nachystané hlavní hřiště i na dorostenecké utkání slušná divácká návštěva..

.Na podzim jsmev Chocni utržili debakl, a tak jsme nastupovali s pokorou, ale s odhodláním poprat se o výsledek.

V prvním poločase jsme měli minimálně tři tutovky, ale poločas bohužel pro nás skončil 0:0. Ve druhé půli jsme využívali průnikových přihrávek do soupeřovu obrany a přišly i šance. Bohužel ani dvě akce, hráč proti osamocenému brankáři ke gólů nevedly. V 65 minutě napřáhl z hranice vápna David a krásnou střelou otevřel skóre. Za 5 minut uplatnil svůj důraz střídající Honza Bárta a po chybě obránce s brankářem předložill míč na brankovou čáru Karlovi a ten už musel...Po této brance jsme přestali hrát a soupeř měl více ze hry, ale vyloženou šanci si nepřipravil. Dnešní výkon měl do ideálu hodně daleko, ale kluci, pro zvednutí sebevědomí dobrý zápas. Díky patří Jirkovi a Honzovi ze starších žáků, které chceme postupně zapracovávat do sestavy na příští sezonu, ale nejen je. To se týká i dalších hráčů ročníku 2003.