Dorost U19 - Jablonné nad Orlicí : SKP Slovan

Dorost U19 x Jablonné nad Orlicí : SKP Slovan 5 : 5 / na penalty 5:6/

Do utkání jsme nastupovali s vědomím, že nás nečeká jednoduché utkání. Sice krásné počasí, ale terén byl dosti podmáčený. Ale pro všechny aktéry stejné.

V prvním poločase nás soupeř zatlačil na naši polovovinu a my jsme se jen stěží dostávali do nějakého ohrožení branky soupeře. Nefungovala nám hra ve středu pole, kde nás soupeř přehrával. Zlobili ale především dva rychlostně výborně vybavení útočníci. Po centru z pravé strany a naši hrubé chybě, při nepokrytí hráče poprvé inkasujeme. Běžela 4. minuta......

V 34. minutě srovnáváme skóre, kdy po utěšené střele Jirky z trestného kopu Robin doráží vyražený míč brankářem. 1:1.Je to naše první ohrožení branky v zápase. Bohužel hned z rozehry a nepochopitelného zkratu obrany .....2:1. Do poločasu v 44. minutě a krásněm uvolnění Ambiho na půlící čáře, a úprku na branku,  zkušeně podél brankáře upravuje poločasové skóre na 2:2.

V kabině si sice vysvětlíme některé věci ohledně bránění rychlíků v útoku Jablonného, bohužel v myšlení našich hráčů je asi dnes něco špatně.... ihned z rozehry inkasujeme 3:2.

54. minuta - krásné uvolnění průnikovou přihrávkou Robina 3:3. Gólově bláznivý zápas pokračuje....

64. minuta - opět po naší chybě obrany 4:3

71. minuta - penalta pro soupeře a Mikula završuje hattrick. 5:3 a utkání se zdá rozhodnuté..

72. minuta - vracíme soupeři rychlý gól. Hned po rozehrání a dlouhém nákopu se Jirka uvolňuje v šestnátce a dává kontaktní gól 5:4. V této fázi utkání se častěji pohybujeme na polovině soupeře, najednou jsme běhavější a snažíme se s výsledkem ještě něco udělat. 

Běží 88.minuta a Ambi střelou - nestřelou, se štěstím překonává brankáře domácích 5:5.

Po chvíli rozhodčí ukončuje utkání, a jdeme po osmé !!!!....v podzimní části sezóny na střelbu z pokutového puntíku.... Ve tvářích našich mladíků už vidím úsměvy, jestli je 8 remíza z 12 utkání normální. 

Tímto tento bláznivý zápas nekončí. Z každého mužstva muselo totiž kopat 10 hráčů penaltu...než přišlo rozhodnutí. 

Takovým “malým” hrdinou zápasu se stal Ambi, který v zápase vstřelil dvě branky a pak se postavil do brány při pokutových kopech. Chytil soupeři 4 PK a jeden vytěsnil očima mimo bránu a vezeme dva body. A tím i malý dárek trenérovi v tento den jeho narozenin :-)) díky borci.

Chápu mírné rozčarování domácích hráčů a trenérů, dle mého byli po většinu  zápasu  herně lepší, ale fotbal se hraje na góly a my vytěžili z minima maximum. Ale ani za stavu 3:5 pro soupeře se kluci nevzdali a snažili se s tím ještě něco udělat. A ty dva body jsou odměna. A jak řekl po zápase trenér domácích Marcel Tomek / potažmo můj dobrý kamarád/ ..... “jojo, je to kulatý “...

Branky: Ambrozek 2x, Matocha 2x, Škrabal

Penalty:

Dali - Ambrozek, Škrabal, Cerman, Vrána, Tichý, Ebert

Nedali: Matocha, Žouželka, Sotolář, Ruml