pátý přátelák

SKP SLOVAN - Kostelec na Hané 2:6 (1:3)

branky: 2x Ševčík

Sestava: Schreiber - Bartůněk,Ševčík, Frisch, Smékal, Škrabal, Dokoupil, Macek, Vlk, Urbášek, Dostál střídali - Koucký, Selinger

Slovo trenéra: Dnešní přátelák jsme sehráli na UMT v Konici s účastníkem KP Kostelcem na Hané. Hrálo se za celkem přijatelných klimatických podmínek, akorát trošku více foukal vítr. Do prvního poločasu jsme vstoupili velmi dobře a měli jsme hru pod kontrolou. Bohužel první gól jsme inkasovali my z penalty, které předcházel faul na našeho hráče. Tento gól nás nevyvedl z tempa a hnali jsme se za vyrovnáním, přičemž místo abychom vyrovnali, ak jsme inkasovali druhý gól po nedorozumění bránícího hráče s gólmanem a rázem to bylo 0:2. Po chvíli jsme dostali třetí gól a bylo to neuvěřitelných 0:3. Do poločasu jsme dokázali snížit na1:3 důrazným Ševčíkem při naší standartní situaci. Takto také skončil první poločas. Celý první poločas se odehrával pod naší taktovkou, ale bohužel pouze po soupeřovo velké vápno, kde naše nápaditost končila. Všechny inkasované góly pramenily z našich chyb, řekl bych, jsme je soupeři doslova darovali.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem, že něco provedeme s vývojem skóre, což se nám podařilo a po rohovém kopu opět Ševčík umístěnou hlavičkou snížil na 2:3. Do této doby jsme byli pořád lepším týmem. Vrhli jsme všechny síly do útoku a vzadu nechali otevřená vrátka, přičemž tohoto soupeř dokázal využít a zvýšil na 4:2 ve svůj prospěch. Od tohoto okamžiku jsme začali kupit jednu chybu za druhou a jen díky dobrému výkonu našeho bránkáře se skóre zastavilo na 6:2 ve prospěch Kostelce. Celá hra se nám zbortila jako domeček z karet a utkání se dohrávalo tak, že soupeř posílal dlouhé balóny na své útočníky za naši obranu a ti nechali vyniknout našeho brankáře, nebo šance trestuhodně zahodili jejich útočníci.

Další zápas blbec, místo abychom v půlce vedli 3:0, tak tečeme 1:3, co k tomu dodat, snad jen to, že se jedná stále o přípravu a nasbírané zkušenosti se nám vrátí v mistrovských zápasech.