povinná výhra nad Horním Jelení

SKP SLOVAN - AFK Horní Jelení 4:1 (1:1)

branky: Neumann 2x, Mikšánek a Ševčík

Sestava:Schreiber- Frisch,Dostál,Macek,Ševčík,Neumann,Dokoupil,Mikšánek,Vlk,Urbášek,Smékal - střídali-Koucký, Navrátil

Hned v úvodu zápasu se dostali hosté do vedení 1:0, když naše obrana zaspala a hostující útočník chladnokrevně zakončil svůj únik. V 6. minutě jsme vyrovnali zásluhou Jardy Neumanna, který pěknou umístěnou střelou podél gólmana dává na 1:1. Poté se hra vyrovnala a hrálo se nahorů dolů, přičemž oba dva týmy si vytvářely šance, ale do poločasu se skóre neměnilo.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji s cílem vstřelit co nejdříve branku, což se nám podařilo s trochou štěstí v 60. minutě, když po závaru před hostující brankou vystřelil Patrik Mikšánek a jeho střelu si jeden z obránců ztečoval přímo do šibenice 2:1. V 70. minutě dostal druhou žlutou a následně redku hostující hráč po faulu na Jardu Neumanna a hráli jsme přesilovku. Změna hráčů na hřišti nebyla vidět a pořád se hrál fotbal nahoru dolů, přičemž i hosté hrozili, ale znovu jsme to byli my,kdo vstřelil třetí a zřejmě rozhodující branku utkání. Byl to znovu Jarda Neumann, kterého ještě po vstřelení gólu dojet hostující obránce a znovu zranění v našich řádách 3:1. Poté nám soupeř daroval ještě rohový kop, který zahrál Tomáš Macek, krásně našel Jakuba Ševčíka, který míč uklidil do sítě a stanovil konečné skóre zápau na.1.

Slovo trenéra: Dnes jsme potřebovali vyhrát jako sůl a nakonec se nám to i podařilo. Soupeř nebyl špatný, řekl bych, že se jednalo o vyrovnaný zápas v němž zvítězila větší vůle po vítězství a tu jsme měli my. Za dnešní výkon musím všechny hráče pochválit, zejména za přístup k utkání. Dnes se k naší bojovnosti přidalo i trošku fotbalové kvality, která nám v Heřmaňáku chyběla,  ale pořád to nebylo ono. Obranná fáze nám jakštakš šla, ale finálka nám dnes nešla, resp. měli jsme si v útoku lépe poradit. Dnes nás opět podržel brankář, kterému hodně pomáhala obrana a je jen škoda, že jsme inkasovali branku v samém začátkuutkání, nula na kontě by byla pěkná. Nyní nás čekají dva velmi těžké zápasy a já jen doufám, že už se nám nikdo nezraní, protože to by byla již katastrofa. Na druhou stranu dostane šanci širší kádr a pevně doufám, že hráči se své šance chytí a předvedou výkon, kterým trenérovi pořádně zamotají hlavu. Takže v sobotu do Hlinska jedeme hrát hru zvanou fotbal a ne kopanou ať už výsledek bude jakýkoli.