Slovan - Pardubičky

SKP Slovan - Padrubičky 2:2 (0:2)

branky: Nováček, Neumann

Sestava: Zeman - Vlk (76. Stupka),Frisch,Mikšánek,Smékal(70.Koucký),Ptáčník (45.Selinger),Macek,Dokoupil,Ševčík,Nováček (86.Bouček), Neumann

Do utkání jsme vstoupili aktivně a během chvíle jsme si vytvořili několik šancí, přičemž zejména Nováček a Neumann měli jednu z nich proměnit. Co se nepodařilo nám to se podařilo hostům, kteří ve 30 minutě velmi šťastně vstřelili gól hlavou ani nevěděli jak. Vrhli jsme se do útoku za vyrovnáním, přičemž Neumann trefil ze 20 m krásnou pumelicí, vypuštěnou z pravé nohy, tyčku a když už jsme chtěli křičet gól po velkém závaru ve vápně soupeře, tak během 5 vteřin byl míč před naším gólmanem, kterého prostřelil hostující hráč a místo 1:1 to bylo 0:2. Rozehráli jsme a rozhodčí pískal poločas.

Ve druhém poločase opět šance střídala šance, ale skóroval už jen jeden tým a to domácí, Nejprve Macek trestuhodndě zahodil miliónovou šanci na snížení stavu, Neumann trefil po ukázkovém zpracování opět tyčku, tentokrát levou nohou, když po chvíli připravil gól pro Nováčka, který se konečně trefil ja posílil naše naděje na vyrovnání. Poté jsme několikráte vystřídali a v 87. minutě zaslouženě vyrovnal, dnes nejlepší hráč na hřišti, kapitán Neumann, který zužitkoval trestný kop Frische a přehodil hostujícího brankáře. Do konce se již nic podstatného nestalo.

Slovo trenéra: Dnešní zápas jsme chtěli a měli vyhrát. Dle mého soudu jsme byli lepším týmem a vypracovali jsme si více gólových příležitostí. Bohužel jsme nebyli schopni dát gól a soupeř nás 2x ztrestal. Dohánět dvougólové manko bylo pro nás těžké, ale jsem velmi rád, že se nám to podařilo. Mančaft předvedl morální sílu a charakter a po prohraném poločase šel za vítězstvím. Kdyby se hrálo o 5, 10 minut déle asi bychom vyhráli, protože soupeř už mlel z posledního. Jeho hráči padali únavou a dostávali křeče. Dnešní konečný výsledek považuji za spravedlivý, protože i soupeř si vypracoval také několik slibných příležitostí, které bravurně vyřešil zapůjčený brankář z Kunčiny Jakub Zeman, za což mu děkuji, nebo naše obrana dnes dirigovaná výborně hrajícím Frischem. Myslím, že zápas se svou bojovností, nasazením a hlavně vývojem musel divákům líbit a jsem rád, že i nadále pokračujeme v tom, co jsme slíbili před sezónou, že zápasy odjezdíme od první minuty až do závěrečného hvizdu. Musím pochválit hosty z Pardubiček za chování již po příchodu do areálu. Kluci uměli pozdravit, nelítala žádná sprostá slova apod. zkrátka bylo vidět, že mají dobré vedení a působili na mě jako dobrá parta. Tak ať vám to kluci vydrží co nejdéle. My na tom taky makáme, i když máme ještě hodně velké rezervy.