^ nahoru

Letní příprava týmu U19

Letní příprava dorostenců.

     Co se týče letní přípravy dorostenecké kategorie, tak toto proběhla, tak jak proběhla, protože kluci jsou zvyklý na režim, který se neslučuje s normálním přístupem ke hře zvané Fotbal, ale toto tady řešit nechci. Pravidla jsou nastaveny nově a bude záležet pouze na hráčích, jak se k tomu postaví. Bez tréninku nemůžou být výsledky a už vůbec ne nějaká herní kvalita hry, to prostě nejde.

     První přípravné zápasy jsme absolvovali na turnaji v Mladějově na Moravě, kde jsme odehráli 2 utkání. V prvním jsme podlehli Kunčině 2:0, přičemž v utkání jsme netahali za kratší konec a pouze naše střelecká nemohoucnost nás připravila o lepší výsledek. Díky prohře jsme sehráli zápas o třetí místo s Žichlínkem, který jsme vyhráli 7:1. Je potřeba zdůraznit, že Žichlínku odešli po prvním zápase 2 nejlepší hráči, takže jsme to měli usnadněné, ale i tak jsme dávali góly po pěkných kombinačních akcích (i proti slaběmu soupeři se dá hrát holomajzna k čemuž jsme se neuchýlili). Za zmínku stojí to, že střelcem všech 7 branek byl jeden hráč, a to Jaroslav Neuman, který se díky tomuto zápasu stal nejlepším střelcem turnaje.

     Další přípravný zápas jsme sehráli v Litovli proti místním dorostencům, přičemž jsme prohrávali 2:0, otočili jsme na 5:2, aby jsme :nakonec prohráli 7:6. Z tohoto zápasu bylo pozitivní vstřelení 6 branek po pěkných kombinacích, naopak 7 obdržených branek jde na vrub obranné hry celého kolektivu. Za tento zápas jsem jako trenér hrozně moc rád, protože se z něj musíme všichni náležitě poučit.

     Posledním zápasem před mistrovskou soutěží byl domácí zápas s Čechovicemi, který jsme prohráli 5:2. Myslím si, že se jednalo o zápas v dobrém tempu s velmi kvalitním soupeřem, který přijel s 22 hráči (jak je toto možné?, když se jedná o vesnici o počtu obyvatel asi 2 000, asi ten fotbal dělají dobře a proto kluci na ten fotbal chodí). V tomto zápase opět 2krát zavěsil Jaroslav Neuman po pěkných kombinačních akcích. Hra se trošilinku přiblížila představě trenéra o systému a stylu hry této kategorie.

     Jen bych chtěl uvést, že ani jeden jediný zápas jsme nesehráli v kompletní sestavě (až budem, tak to bude mazec, aspoň tedy doufám).

     Závěrem bych chtěl říci, že jsem hodně moc zvědav na celou podzimní sezónu, jak se s tím popereme, hlavně s účastí hráčů na tréninku, zápase, na morálku mančaftu, na herní projev, na výkony jednotlivců a hlavně na přístupu všech hráčů k fotbalu jako takové hře. 

     Info pro rodiče, či diváky, nebo pouze pro fanoušky fotbalu, kteří budou chodit na zápasy dorostu. Cílem trenéra není v prvé řadě výsledek (to si prosím Vás uvědomte), ale zapojení co nejvíce hráčů do zápasu, zapojení co nejvíce hráčů do hry (z toho vyplývá herní systém), výchova hráčů pro A mužstvo a v neposlední řadě vypěstovat u hráčů lásku ke hře zvané fotbal (kluci musí chtít chodit na tréninky, musí chtít chodit na zápasy, musí se snažit individuálně zlepšovat a posouvat své hranice). Tímto tedy prosím rodiče a všechny zainteresované osoby, které toto čtou, aby kluky v tomto podporovali a to jakoukoliv formou, např: aby k babičkám a tetám jezdili ve dnech volna, taktéž na nákupy a návštěvy,  když bude potřeba kluky omluvili ve škole a protože to jsou kluci v tzv. blbém věku, tak aby kontrolovali jejich životosprávu aspoň před zápasem. Za toto Vám všem předem děkuji. Václavek Petr