Druhá domácí výhra

SKP SLOVAN - TJ Jablonné nad Orlicí 5:2 (2:1)

branky: Nováček 2x,Frisch,Sedlák a Bubák z pokutového kopu

Sestava: Schreiber-Smékal,Frisch,Mikšánek,Škranc(77.Koucký),Bubák,Macek,Sommer,Nováček,Dvořák (63.Sedlák),Vlk(75.Bouček)

Do druhého domácího utkání jsme vstoupili aktivně a vytvořili si několik šancí, přičemž gólově vyšla až ta v 15. minutě, když Škranc vysunul na hrotu osamoceného Nováčka a pro toho již nebyl problém míč uklidit za záda bezmocného brankáře hostí.Ve 24. minutě se to samé podařilo výbornou přihrávkou z druhého dotyku Igoru Dvořákovi, který znovu vybídl ke skórování našeho kapitána (při absenci Honzy Dokoupila) Michala Nováčka, který se opět nemýlil a zvýšil na 2:0. Ve 37. minutě jsme inkasovali na 2:1, když jsme propadli ve středu hřiště a po sérii hlaviček se balón odrazil k hostujícímu útočníkovi, který si to namířil přesně mezi stopery a svou šanci zužitkoval v korigující gól. Takto také skončil poločas.

Druhý poločas jsme začali gólem v 56. minutě a to z penalty po faulu na Nováčka, přičemž zodpovědnost na sebe vzal Aleš Bubák a s jistou proměnil (na penaltu se nikomu moc extra nechtělo i to svědčí o nervozitě zápasu). V 65. minutě se i hostě dočkali pokutového kopu po chybě našeho brankáře a následného faulu nefaulu Smékala a z novu to bylo o gól 3:2.  O 6 minut později kope Jiří Frisch přímý kop z pravé strany, přičemž centruje do vápna tak dobře, že míč zapadá pod břevno a my se velmi lacinou brankou dostáváme do vedení 4:2. O minutu později uzavírá skóre zápasu Jiří Sedlák, brankou alá Oscar z MS v Brazílii, po vysunutí Nováčkem a stanovuje konečné skóre na 5:2 pro domácí. Pak jsme již jen čekali na závěrečný hvizd rozhodčího, abychom si mohli uprostřed hřiště za podpory vydatného deště zakřičet vítězný pokřik.

Slovo trenéra: Domácí utkání jsme chtěli po dvouch nevyhraných zápasech vyhrát, což se nám nakonec podařilo, i když to v žádném případě nebyl lehký zápas, ale je třeba říci, že utkání jsme si zkomplikovali hlavně my sami. První poločas jsme měli odehrát bez inkasovaného gólu, nějaký jsme měli přidat a druhý poločas by byl určitě jiný. Takto se bojovní hostě nevzdávali a hlavně pořád byli ve hře o výsledek, protože dvakrát korigovali na rozdíl jednoho gólu, což jim pořád vlévalo krev do žil a my jsme museli hodně zabojovat, abychom výsledek uhájili, což se nám nakonec podařilo. Dle mého názoru je výhra zasloužená a hosty je třeba pochválit za snahu a bojovnost od začátku do konce. Za vítězství jsme rádi, ceníme si ho a s pokorou jdeme do další práce a přípravy na příští zápas, který odehrajeme v Ústí nad Orlicí.