A jak to viděl soupeř? Jablonné

K dalšímu utkání jsme jeli do Mor. Třebové. Od minulého utkání jsme měli pouze 1 den volna a bohužel nám chyběli 2 hráči obvyklé sestavy. Přesto jsme chtěli pokračovat ve zlepšených výkonech.
Utkání začalo velkou ofenzivou domácích, kteří se snažili o útočnou hru ve velkém množství nabíhajících hráčů, s čímž jsme měli zkraje značné problémy. Třebová se dostávala za naší obranu a tím pádem do velkých šancí. I když nás držel gólman Dušek, domácí v 15´ a 24´ proměnili 2 vyložené šance a odskočili na 2:0. Poté se nám podařilo přece jen přivyknout domácímu stylu hry a výborným nasazením a bojovností jsme začali hrozit i my. V 37´ se po krásné přihrávce mezi beky nenechal odstavit od míče Jiří Filip a přesnou střelou překonal vybíhajícího domácího gólmana. 2:1.
Ve druhém poločasu jsme očekávali opět velký tlak domácích, ale ten nepřišel. Naopak jsme měli 10 minut rozhodně více ze hry. V 56´ se však domácí dostali do našeho vápna, kde upadl jejich útočník a kopala se penalta, kterou hráč Třebové jistě proměnil. 3:1. To nás ale nezlomilo a také my jsme po souboji ve vápně domácích dostali možnost v 61´zahrávat pokutový kop. Ten proměnil Čada. 3:2. Tento stav nás naplňoval nadějí na slušný výsledek, ale bohužel v 71´ domácí rozehrávali trestný kop a míč skončil po zásahu našeho brankáře v síti. Tento moment nás velmi poznamenal. Domácí toho využili a hned v 72´ proměnili další únik, čímž odskočili na 5:2.
Utkání se nám tedy výsledkově nepovedlo, domácí nás předčili hlavně v ofenzivní činnosti a vyhráli zaslouženě. Přesto jsme hochy pochválili za bojovnost. I prohra se vztyčenou hlavou s lepším soupeřem dá každému mladému hráči mnoho zkušeností do budoucna. Nyní si jen musíme přát, aby zranění hráči co nejdříve vyléčili neduhy a mohli jsme zase nastoupit v plné síle a získat další body.