První mistrák U19

SKP Slovan - Jiskra Heřmanův Městec 5:4 (3:1)

branky domácích: 2x Hanák, 2x Macek, 1x Neuman

Sestava domácích: Houser - Tumakov (46 Koucký), Ševčík, Frisch, Smolík - Hanák, Škrabal, Macek, Vlk (52 Navrátil), Dostál (69 Dokoupil) - Neuman

První mistrovský zápas jsme sehráli na domácím hřišti č.2 se soupeřem z Heřmaňáku. Do utkání jsme vstoupili patřičně nažhaveni a již ve 4. minutě zápasu otevřel skóre Tomáš Hanák, který využil nedorozumění hostujícího stopera s brankářem 1:0. V 11. minutě to bylo již 2:0, když opět agilní Tomáš Hanák přesprintoval hostujícího beka a nekompromisně prostřelil špatně postaveného gólmana Heřmaňáku. V 19. minutě zápasu to bylo již 3:0, když se prosadil svým důrazem a chytrostí Tomáš Macek. V tuto chvíli jsme hráli kombinační fotbal se kterým měl hostující tým nemalé starosti. Ve 28. minutě jsme nechali proniknout hostujícho hráče z poloviny hřiště až před naši šestnáctku, kde přišla záchranná brzda, a to faul, který hostující kapitán pěknou, i když slabou, střelou přes zeď nachytal našeho gólmana v nedbalkách a korigoval poločasový výsledek na 3:1. Za zmínku stojí ještě 100% šance z 36. minuty, kterou měl aktivní Tomáš Hanák, ale trefil pouze gólmana.

Začátek druhého poločasu jsme zaspali a soupeř v rozmezí od 49. do 61 minuty vstřelil 3 branky, čímž otočil vývoj skóre ve svůj prospěch a rázem to bylo 3:4. Nutno podotknout, že na jeden gól jsme mu pěkně namazali gólmanem (nevadí, takovéto věci k fotbalu patří a je potřeba si z tohoto vzít ponaučení). V této části hry jsme byli jak opařeni vývojem skóre a hra byla rozhádané, hrálo se na náhodu, nakopávali se balóny a každý chtěl vzít odpovědnost sám na sebe, což je špatně (ukličkovávali jsme se, nenahráli si a hra postrádala řád). V 75 minutě po pěkné nahrávce Jardy Neumana Tomáši Mackovi druhý hráč vystřelil z poza šestnáctky a krásnou střelou nedal gólmanovi hostí šanci a najednou to bylo 4:4 a byla znovu šance poprat se o vítězství. Naši hráči prokázali více fyzických sil a v 85. minutě Jarda Neuman, jako správný kapitán, rozhodl o našem vítězství 5:4.

Slovo trenéra: S výsledkem jsem spokojen (kdo by nebyl, že?), s předvedenou hrou to je již jiné. První poločas byl z naší strany dost dobrý, začátek druhého poločasu příšerný a poslední 15minutovka opět dobrá. Takže na to, že to bylo první mistrovské utkání a znovu jsme nebyli kompletní tak určitě spokojenost. Chtěl bych pochválil kluky za to, že je otočení stavu soupeřem nepoložilo a našli v sobě dostatek jak fyzických, tak i psychických sil a dokázali utkání znovu otočit ve svůj prospěch. To je dosti pozitivní. Dále bych chtěl zdůrazit, že nepříznivý stav se nám podařilo otočit až po vystřídání dvou hráčů (což znamená, že tito nebyli na hřišti do počtu, ale svým výkonem se o toto podstatně přičinili). Dle mého názoru nebyl na hřišti v dresu Slovanu jediný hráč, který by na hřišti nenechal vše (myslím individuální možnosti jednotlivce), což také kvituji. Nemohu nenapsat, že utkání byl přítomen hráč Bartuněk, jenž ačkoli zraněn a je z Jevíčka, tak neváhal a kluky přijel podpořit, tomu se říká přístup. Pánové toto by mělo být normální a ne abych to já tady vyzdvihoval, ale musím, aby si někteří z vás uvědomili přístup jak k fotbalu, tak i ke kolektivu. Závěrem nevím, které pořekadlo bude pro nás platit zda-li, první vyhrání z kapse vyhání, nebo začátek dobrý všechno dobré, já věřím, že to druhé. Za výkon všem děkuji a doufám, že vás to povzbudí do další práce.