Druhé derby jsme zvládli

SK Polička - Pomezí - SKP Slovan 2:4 (1:3)

branky: Škranc,Sommer,Macek 2x

Sestava: Schreiber- Škranc (70.Koucký),Mikšánek,Frisch,Vlk (55.Dvořák),Macek,Sommer,Dokoupil (62.Nováček),Bubák,Ševčík,Sedlák

Od úvodu jsme se do soupeře zakousli a vypracovali si nějaké šance, přičemž první gól vstřelil Adam Škranc střelou za hranicí šestnáctkyv 10. minutě utkání. Domácí vyrovnali v 15. minutě po krásném sólu, když si domácí hráč udělal z našich kuželky a prošel mezi 4 a poté se štěstím skóroval. Nadále jsme se tlačili dopředu a odměnou nám byl gól hlavou po rohovém kopu Bubáka, kdy se prosadil Tomáš Macek 2:1. Do závěru poločasu jsme ještě jednou měnili skóre a to, když se po sérii rohových kopů prosadil Marek Sommer a prostřelil vše co mu stálo v cestě za gólem a stanovil poločasový výsledek.

Domácí vlétli do druhého poločasu s touhou něco s výsledkem udělat a odměnou jim byla branka v 50. minutě na 2:3. Na štěstí jsme za pět minut kontrovali překrásnou nahrávkou Sommera na Macka, který již neměl problém uklidit míč, tam kam patří 4:2. Nadále se hrál fotbal nahoru dolů s množstvím šancí na obou stranách, ale s výsledkem to již nic neudělalo.

Slovo trenéra: Do Poličky jsme odjížděli s pokorou a hlavně touhou spravit si náladu po domácí prohře s Holicemi,  i když jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Naše představy vzali hned za své po příjezdu, když jsme se dozvěděli, že budeme hrát na hřišti č. 2, které bylo sice výborně připravené, ale malé. Prostě malé a pro dorostenecký fotbal nevhodné (spousta soubojů, rozměry hřiště vybízely hráče k nakopávání míčů atd.). Z tohoto vyplynula  nervozita na hřišti, protože na takovémto hřišti můžete úplně v pohodě prohrát, i když budete lepší, což se nám nestalo. Utkání jsme zvládli lépe, než domácí a vítězství jsme si určitě zasloužili. Uvedený zápas nebyl co se týče kvality fotbalu nic moc, což přikládám k rozměrům hřiště. Za výhru jsem rád, nerodila se lehce a jsem rád, že se konečně střelecky prosadil Tomáš Macek, kterému asi svědčí, že je ve vztahu. Znovu musím kolektiv pochválit za přístup k zápasu a odvedený výkon.