Vydřená výhra v Žamberku

1.FC Žamberk/FK OEZ Letohrad - SKP Slovan 1:2 (0:1)

branky: Macek, Nováček

Sestava: Schreiber-Dvořák,Škranc,Frisch,Vlk,Bubák,Macek,Stupka,Ptáčník, Nováček,Bouček

Slovo trenéra: Horší situace nás ještě v letošní sezóně nepotkala. K utkání jsme odjeli v počtu 11 hráčů, přičemž ostatní nemohli z důvodů zranění (napíšu to slušně: vadí mi, že když jsem zraněný, tak nejedu kluky na zápas podpořit, to mi vadí a to hodně), nemoci a jiné důvody stř.start z Třebařova a účast ve volební komisi. V zápase tudíž dostali šanci ostatní. Musím říci, že všichni bojovali a nikdo nic nevypustil, ale kvalita hry byla úplně někde jinde než normálně. V zápase jsme si vytvořili několik vyložených šancí, přičemž tyto jsme neproměnili a parodoxně jsme skórovali z náhodných akcí. První gól zařídil v 10. minutě Tomáš Macek nádhernou střelou zpoza vápna z otočky do levé šibenice a druhý gól přidal jednonohý Nováček po chybě domácího brankáře v 55. minutě. Domácí kontrovali v 60. minutě rovněž střelou zpoza vápna, ale ta rozhodně gólové parametry neměla a tak bylo do konce o co hrát. Ke konci zápasu nám docházely síly, čehož se snažili domácí využít, ale naše obrana v čele s Frischem jim už gólovou radost nedopřála a tak jsme vyhráli v dosti nepohledném, ale bojovném zápase 2:1. Za dnešní výkon musím pochválit našeho brankáře Michala Schreibera, který chytal bez chyby, za inkasovaný gól nemohl.

Vítězství si velice cením, protože dnes ráno v 9.00 hodin mi nebylo zrovna do smíchu, ale na druhou stranu takovéto zápasy utužují partu, stmelují kolektiv a hlavně nás posunují zase o kousíček dále. Všem zúčastněným děkuji za 3 body z venku a všem marodům přeji brzké uzdravení a návrat do sestavy.