Neskutečná bitva o důležité body

SKP Slovan - TJ Svídnice-Spartak Slatiňany 5:4np (1:2)

branky: 2x Ševčík,Nováček,Jančák penalty proměnili Nováček,Ševčík,Vlk a Mikšánek - Schreiber zneškodnil soupeři 3 penalty !!!

Sestava: Schreiber - Vlk,Mikšánek,Dokoupil,Dvořák (55.Jančák),Nováček,Macek,Sommer,Bubák,Ševčík,Sedlák

15. hosté z brejku 0:1

17. krásný gól Ševčíka, který se prosadil ve vzduchu po rohu Bubáka

43. zbrklá rozehrávka domácích, následuje chyba ve středu pole a hosté trestají 1:2

50. opět chyba ve středu pole, zbytečná ztráta míče, i když asi po faulu, který se nepíská, následuje brejk a hosté proměňují 1:3

54. další chyba ve středu pole a znovu smrtící brejk hostů 1:4

56. Nováček prostřeluje po závaru před hostující brankou vše a snižuje na 2:4

71. Sedlák sražen v pokutovém území a Ševčík s přehledem proměňuje pokutový kop 3:4

88. Jančák dává kýžený vyrovnávací gól, když nekompromisně doráží míč po velkém závaru v šestnáctce soupeře

89.30 konec zápasu .........................????

Slovo trenéra: Musím konstatovat, že mé přání o uzdravení kluků nebylo vyslyšeno a naopak nám onemocněli další dva hráči základní jedenáctky, což pro nás bylo před takto těžkým zápasem velmi kruté a zásadně to ovlivnilo osud utkání. Co říci k zápasu? Tak především to byl velice krásný divácky atraktivní zápas s neskutečným vývojem skóre a kdyby se hrálo alespoň 90 minut, jak se má, tak se možná ani penalty nekopaly. Je zajímavé, že k zápasu o čelo tabulky fotbalový svaz deleguje takové rozhodčí, jaké delegoval. Dle mého názoru by zkušenější rozhodčí určitě, i tak vysokou kvalitu zápasu posunul ještě výše. No nic nebudeme soudit sudí, protože to je stejně zbytečné a přejdeme k dění na hřišti. Do utkání jsme vstoupili s určitým záměrem, který, ač to zní parodoxně, se nám dařilo plnit. Bohužel soupeř vstřelil 3 góly po našich ztrátách ve středu hřiště, přičemž tyto ztráty pramenily z přílišné sebedůvěry našich hráčů, nebo zbytečné nekoncentrovanosti (2.gól ve 43. minutě). Co se týče herní stránky, tak jsme po celý zápas převáděli pěkný kombinační fotbal, ale bohužel jsme nestříleli branky. Soupeř hrál ze zajištěné obrany, přičemž hrozil celé utkání z brejků, které velmi kvalitně zakončoval. První poločas jsme prohráli 1:2, ale určitě jsme nebyli horším týmem.

Do druhého poločasu jsme vstoupili se stejným záměrem jako do začátku utkání. Nebylo třeba nic měnit. Pouze jsme se chtěli vyvarovat chyb, ale opak byl pravdou. Opět jsme to byli my kdo hrál, ale branky střílel soupeř a tak se dostal až do vedení 1:4. Musím se přiznat, že vzhledem k tomu, že běžela teprve 55 minuta zápasu a po ruce jsem měl vítězný kefír, tak jsem stále věřil v obrat. Provedli jsme střídání, pozměnili rozestavení a rozjeli jsme nádhernou jízdu, kterou nám utnul rozhodčí před vypršením 90 minuty, kdy jsme šli 2 na 1 a nikdo nikde. Dále nám ještě nebyly uznány 2 góly ( jeden z ofsajdu - asi byl, a druhý gól Ševčíka hlavou - ten rozhodčí neuznal, protože se mu asi nelíbil, nebo nevím proč a nikdo mi to nikdy nevysvětlí, prostě pěknej regulérní gól). Nakonec tedy sudí ukončil zápas za stavu 4:4 a na řadu přišly pokutové kopy, které jsme zvládli lépe než soupeř a připsali jsme si dle mého soudu zaslouženě o bodík do tabulky více. Za heroický výkon ve druhém poločase musím celý tým bez vyjímky pochválit, tým znovu ukázal svou vnitřní sílu a hlavně morál. Diváci byli svědky nadprůměrného dorosteneckého fotbalu o který se postaraly oba mančafty a hosté ukázali, že ne náhodou jsou v čele tabulky. Jelikož jsem fanda Liverpoolu, tak si neodpustím poznámku, že by se naši rozhodčí mohli inspirovat anglickou ligou, kde v zápase QPR - Liverpool padli 4 góly v době po 87. minutě, proč to tak nemohlo být v našem zápase, když proběhlo 5 střídání a ještě se přerušovalo, kvůli zranění hostujícího hráče? Je mi to jasné, protože bych se samou radostí zbláznil a všem bych vykládal, jak jsme dokázali otočit zápas proti prvnímu za stavu 1:4, a že by to věděli všichni? To si piště, protože jsem tomu věřil! Když jsem viděl ty kluky na hřišti tak mi bylo jasné, že nemůžeme prohrát. Nevadí aspoň se mám na co těšit, protože podobné zápasy ještě určitě přijdou. Takovéto zápasy jsou tou nejlepší pozvánkou pro všechny fandy fotbalu nejen v Mor. Třebové. Ještě jednou díky pánové za předvedený výkon, neusnout na vavřínech a s pokorou dohrát zbývající 4 mistrovské zápasy, přičemž hned ten příští v Třemošnici opět výrazně promluví do dění v tabulce KP.