SKP SLOVAN - Sokol Dolní Újezd 2:0 (1:0)

branky: Sommer a Ševčík

Sestava: Schreiber-Smékal,Mikšánek,Škranc,Dvořák (62.Koucký),Vlk (51.Jančák),Ševčík,Macek,Sommer,Sedlák,Ptáčník

hl. rozhodčí Habrda Miroslav pískal, tak jak se má ...

31. minuta - Ševčík rozehrál přímý kop na Smékala, který vystřelil na bránu a poté ve skrumáži před brankou se nejlépe orientoval Sommer, který uklidil míč tam kam patří 1:0

63. minuta - hosté zahrávají rohový kop po tomto se míč dostává do středu pole kde ho přebírá Ševčík a před ním se otevírá dálnice až do vápna soupeře, čehož využívá a chladnokrevně zakončuje levou nohou podél gólmana 2:0 (krásný Kubův 40m sprint)

Slovo trenéra:Před dnešním utkáním jsme přišli o 4 hráče základní sestavy a to Dokoupila (zranění),Frische (zdravotní potíže), Bubáka (koňar ze zápasu v Třemošnici) a Nováčka, který posílil A tým v Poličce. I vzhledem k tomuto jsme věděli, že nás nečeká vůbec jednoduchý zápas i proto, že hosté ve svém posledním utkání dokázali doma otočit nepříznivý poločasový výsledek 0:1 na konečných 5:1, což každý tým nakopne. Dále jsme šli hrát po jednom dni volna, kdy jsme odehráli velmi  náročný zápas v Třemošnici a ne všichni jsme stihli zregenerovat, tak jak bychom měli.  Nevím proč, ale zápasy s Dolním Újezdem jsou pro nás vždy těžké, ale i proto jsme k zápasu přistoupili velmi zodpovědně, protože jsme chtěli, aby body zůstaly doma. Musím říci, že ačkoliv bylo utkání na šance téměř vyrovnané, tak jsme byli určitě fotbalovějším týmem a vítězství bylo jednoznačně zasloužené. Dnes jsme se dopustili mnoha chyb, které pramenili z nesehranosti týmu, ale hlavně z toho, že kluci chtěli hrát fotbal, což je to nejpozitivnější co může být. Chtěli jsme kombinovat i v situacích, které se měli řešit jednodušeji, ale naštěstí toho soupeř nedokázal využít formou změny skóre, protože náš brankář podal výborný výkon podpořený několika famózními zákroky a tím držel tým nad vodou (soupeř mohl skórovat z několika brejků, které měl po našich chybách). Opět musím pochválit práci celého týmu, protože zápas byl doopravdy velmi těžký a vítězství se nerodilo lehce. Velmi pozitivní pro mě je, že kluci tento zápas zvládli. Jak tím, že museli hrát na jiných postech, tak tím, že vzali odpovědnost na sebe ostatní, čímž se projevila vnitřní síla tohoto kolektivu. Rozhodl jsem se, že budu po každém zápase psát jména hráčů, kteří se nejvíce přičinili o výhru a proto dnes píšu, že to byl již zmiňovaný brankář Schreiber a Ševčík, který byl u všeho podstatného v zápase. Pánové jsem rád spolu s diváky, kteří tomuto zápasu přihlíželi za Váš poctivý, fotbalový a bojovný výkon po celých 90 minut.