druhý mistrák U19

AFK Horní Jelení - SKP Slovan 3:9 (1:5)

branky hostů: 5x Hanák, 3x Neumann, 1x Bubák

Sestava hostů: Houser - Bartuněk, Ševčík, Frisch, Tumakov (48 Dokoupil) - Škrabal (50 Smolík), Macek, Vlk, Bubák, Hanák - Neumann

Druhé mistrovské utkání jsme odehráli v neděli ráno na výborně připraveném hřišti v Horním Jelení. Začátek utkání jsme zvládli dobře, protože domácí nás hodně zatlačili, doslova přišpendlili před naším pokutovým územím a jen díky velkému štěstí a dobrým zákrokům gólmana jsme neinkasovali, a že těch šancí bylo. Naopak jsme to byli my kdo v 6 minutě kontrovali gólem, když Neumann využil chyby domácích v obranné činnosti a poslal nás do vedení 0:1. Ve 14. minutě minutě inkasoval Neumann žlutou kartu za ostrý zákrok, který vyplynul z nasazení hry celého týmu (je třeba říci, že domácí hráli velice tvrdě, což rozhodčí akceptoval, na druhou stranu naši hru na tělo několikráte utnul píšťalkou, ale s tvrdou hrou domácích jsme se docela dobře vyrovnali). Nadále pokračoval tlak domácích a několikráte při nás stálo obrovské štěstí, což k fotbalu prostě patří a tak jsme to byli znovu my, kdo posunul vývoj skóre zápasu, a to Tomáš Hanák dorazil vyraženou střelu do sítě 0:2. Ve 24. minutě opět Hanák po samostatné akci zvýšil již na 0:3. Tento gól nás natolik uklidnil, že jsme hrubě podcenili rozehru soupeře, který ještě v téže minutě snížil na 1:3. Tento gól vlil opět domácím krev do žil a opět se hrálo na naši bránu. Následovala série několika domácích rohů, kterým jsme se s problémy ubránili a ve 38. minutě přišla nejhezčí akce zápasu, jak řekl náš vedoucí pan Dvořák - slalom alá Tomba a já k tomu dodávám - to celé na druhou, když Jarda Neuman si doslova pohrál s domácí obranou a svou akci zakončil krásnou střelou a bylo to 1:4. Dále se hrát fotbal nahoru dolů, když ještě dokonce poločasu dokázal Tomáš Hanák dokonat svůj hatrick a přenádhernou střelou stanovil poločasový výsledek 1:5.

V začátku druhého poločasu jsme provedli dvě střídání, i když už jsme neměli žádného dalšího náhradníka a snažili jsme se držet balón na našich kopačkách, čímž jsme soupeře donutili k několika faulům, přičemž v 50. minutě jsme zahrávali z pravé strany přímý kop, který kopal Jirka Frisch a se štěstím se míč dostal až na zadní tyč, kde číhal všudybýlek Alda Bubák a nekompromisně zavěsil do soupeřovi sítě 1:6. I nadále se hrál fotbal nahoru dolů, i když nutno poznamenat, že domácím docházeli fyzické a myslím si, že i hlavně psychické síly a na hře jejich týmu to bylo hodně vidět. Naopak jsme to byli my kdo se snažil hrát fotbal, který neustále přerušovaly soupeřovi skluzy, kterých bylo na můj vkus až moc, ale uznávám, že kluci bojovali a nic jiného jim asi nezbývalo. V 75. minutě se opět prosadil, v tomto zápase, famózní Hanák a neskutečnou střelou z pravé strany opět navýšil naše vedení již na 1:7. Asi uspokojení, nebo nekoncentrace byla vyústěním znovu okamžitého soupeova korigování výsledku na 2:7 - znovu opět z rozehry. A o minutu později se ukazatel skóre opět měnil, když hráč Neumann přelstil gólmana domácích chytrým lobem a bylo to 2:8. V 73. minutě se nám podařilo výborně, opakuji výborně a snad poprvé v zápase zahrát offsidesystém, přičemž míč se dostal až k našemu gólmanovi a rozhodčí ponechal výhodu, která pro nás paradoxně skončila brankou v naši síti a byl tak z toho nepochopitelný gól 3:8. Chybama se člověk učí, takže toto by se nám již stát nemělo, aspoň tedy doufám. Jak jsem se již zmínil, po celý druhý poločas jsme se snažili kombinovat a držet míč na našich kopačkách, což hráči domácích nezvládali a čím dál tím víc nás faulovali, přičemž v 87. minutě z několikáté standartky se krásně trefil Tomáš Hanák a stanovil tak konečný výsledek zápasu na 3:9 pro Slovan.

Slovo trenéra: Výsledek vypadá jednoznačně, ale zas tak jednoduché to nebylo. Domácí se prezentovali jako hodně houževnatý tým a kdyby se dostali do vedení třeba 2:0, což se mohlo stát, tak by byl obrázek hry asi jiný. Toto se, ale na štěstí nestalo a tak to skončilo, jak to skončilo. Musím hráče pochválit hlavně za soustředěný vstup do utkání, bez kterého bychom asi nástup domácích nezvládli, dále za to, jak se vyrovnali s tvrdou hrou domácích a hlavně s přístupem k utkání po celý zápas. I když to normálně nedělám, tak by nebylo fér vyzdvihnout výkony Tomáše Hanáka, Jaroslava Neumanna a brankáře Lukáše Housera. Lukáš Houser nás podržel v bráně při několika šancích soupeře, Tomáš Hanák měl vyjímečný den (asi to bylo tím, že s ním byl na zápase přítomen táta, takže musí jezdit pořád) a Jaroslav Neumann jako střelec tří gólů, ale svou příkladnou bojovností strhával celý mančaft k předvedenému výkonu, tudíž i výsledku utkání. Chtěl bych říci, že nesmíme usnout na vavřínech, musíme být nadále pokorní, musíme i nadále odstraňovat nedostatky, kterých bylo také hodně. Hlavně, přijdou těžší soupeři s kvalitním gólmanem, s lepšími zakončovateli a rázem bude výsledek a předvedená hra zase jinde. Takže pánové pokora,pokora a zase jen pokora nic jiného ode mne neuslyšíte. Jinak za předvedený výkon a vystupování jako kolektivu v Horním Jelení vám všem děkuji a opět by to mělo být povzbuzením do další práce.