Z Pardubiček se vracíme jako podzimní mistr

SK Pardubičky/FK Pardubice C - SKP Slovan 1:4 (1:1)

branky: Macek,Sedlák 2X a Koucký

Sestava: Schreiber - Škranc,Mikšánek,Dokoupil,Vlk,Nováček,Bubák,Macek,Ptáčník (85.Dvořák),Sedlák (84.Koucký),Ševčík

3. domácí využívají brejkovou situaci zavánějíci ofsajdem a dostávají se do vedení 1:0

42. Macek krásnou křižnou ránou srovnává skóre po akci Ptáčník - Nováček 1:1

62. Sedlák po přihrávce Nováčka prostřeluje domácího gólmana z levé strany na bližší tyč 1:2

75. Sedlák zvyšuje vedení po samostatné akci Nováčka a přihrávce před prázdnou bránu 1:3

84. Po 20 sekundách pobytu na hřišti využívá zaváhání domácí obrany Koucký a podél gólmana dává druhým dotykem v zápase gól na konečných 1:4

Slovo trenéra: K dnešnímu zápasu jsme neodjeli opět v plné síle, i když?... . Věděli jsme, že nás čeká těžká práce, ale i tak jsme chtěli za každou cenu odjet z Pardubiček s vítězstvím a tím potvrdit první místo po podzimní části. Vzhledem k tomuto a také ke stavu terénu jsme přizpůsobili naši hru, která sice nebyla koukatelná jako jindy, ale i přesto jsme během zápasu předvedli několik krásných fotbalových akcí. Soupeř se ujal hned v úvodu utkání vedení, které při troše štěstí mohl navýšil, ale to se nestalo. My jsme měli v prvním poločase také několik šancí, přičemž soupeř 2x vykopával míč z brankové čáry. Co se nám nepodařilo během celého poločasu, to napravil nádhernou střelou z hranice šestnáctky Tomáš Macek a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

O poločase jsme udělali v sestavě šachově řečeno "velkou rošádu", něco jsme si řekli a do druhé půle jsme vlétli jako uragán. Opět jsme neproměnili několik po gólu volajících šancí, když nakonec střeleckou smůlu protrhl Jirka Sedlák a to hned 2x. Od gólu na 1:2 jsme již byli pány na hřišti a domácí jsme důslednou obranou již nepouštěli do žádných větších akcí.

Zápas v Pardubičkách měl určitě fotbalovou kvalitu, která byla trošku snížena terénem, ale o to více se bojovalo. V žádném případě nebyl zápas jednoznačný, jak vypadá skóre, protože i domácí měli určitou sílu a při troše štěstí to mohli být oni kdo by tahal za delší konec provazu. První poločas byli fotbalovější a zejména ve středu hřiště nás kombinačně přehrávali. Já jen musím poděkovat celému mančaftu za převedený výkon, za vzornou reprezentaci oddílu a klukům popřát k podzimnímu mistru krajského přeboru. Pokoru si necháme až do začátku jarní sezóny, nyní si kluci musí své vedení pořádně užít, protože si to za svou píli, práci na tréninku a v zápasech maximálně zaslouží. V Pardubičkách nebyl v týmu slabý článek, ale přece jen musím vyzdvihnout výkon Michala Schreibera v bráně, Tomáše Macka neúnavného bojovníka a autora kontaktního gólu, Michala Nováčka dvorního nahrávače (3 nahrávky, které měly oči) a hlavně střelce Jiřího Sedláka, který odmakal již předešlé 3 zápasy, ale nebylo mu souzeno dát branku a tak se střelecky probudil ve správnou chvíli na správném místě.

Krátké zhodnocení celé sezóny bude dodatečně zveřejněno.