Hodně vydřená, ale naprosto zasloužená výhra

Skp Slovan – TJ Svitavy 3:0 (1:0)

Branky: 1. min. Sedlák, 75.min. Macek a 88.min. Nováček

Sestava: Schreiber – Škranc, Mikšánek, Frisch, Smékal (63.Vlk),Nováček, Štaffa(45.Dokoupil), Bubák (82.Bouček), Macek, Somer (78.Dvořák), Sedlák (60. Ptáčník)

Utkání pro nás začalo velmi dobře, protože již v první minutě jste otevřeli skóre zápasu, když se prosadil důrazný Sedlák, ke kterému se dvakrát odrazil balón a poté již neměl problém trefit prázdnou branku. Tato branka nás uklidnila a hráli jsme svou hru, přičemž jsme si vytvořili několik gólových šancí, ale tyto jsme neproměnili, a to z různého důvodu (nedůraz v pokutovém území, fauly a nebo špatně řešena finální fáze). Vzhledem k tomuto se skóre do poločasu již nezměnilo, i když mělo být vedení min. dvoubrankové.

Do druhého poločasu jsme vstoupili již s taktikou, kterou jsme upřednostnili výsledek před hrou, protože jsme v žádném případě nechtěli doma ztratit body a předvedená hra tomu odpovídala. I přesto jsme si vytvořili několik gólových situací, ale paradoxně jsme se prosadili až po  brejkových situacích, které kluci chladnokrevně a s přehledem zakončili.

Slovo trenéra:Především jsem rád, že jsme úvodní zápas sezóny doma zvládli a ještě lepší, když se jednalo o derby se Svitavami, kde jsme na podzim podlehli 4:3. Věděli jsme, že nás čeká nesmírně obtížný zápas, ale skutečnost předčila očekávání. Svitavy byly velmi dobře silově a rychlostně vybaveny a svým velmi jednoduchým fotbalem neustále hrozily a my jsme museli být neustále ve střehu, protože když už jsme se prosadili, tak rozhodčí měl jiný názor (penalta, odpískaný ofsajd Sedlákovi v 50 min., který by šel sám na brankáře za stavu 1:0), kdybychom vedli 2:0 hrálo by se nám úplně jinak. Bohužel. Takhle jsme museli být dozadu hodně opatrní, protože stát se mohlo cokoliv. Nakonec nám pomohl sám soupeř, když se jeho hráč nechal úplně zbytečně vyloučit. Vítězství v okresním derby bylo hodně vydřené, ale naprosto zcela zasloužené, je dílem celého kolektivu a musí nás to nakopnout do další práce, protože hned v prvním kole jsme se přesvědčili, že body doma zadarmo nebudou, natož pak venku. Info pro přítomné diváky (aby jste se pořád nedivili)- do utkání nastoupili všichni hráči a nikdo nezklamal. Základní sestava a provedená střídání nebyla ovlivněna výkonností, či fyzickým fondem hráčů, ale je to dané interní domluvou trenéra s hráči v kabině. A hlavním důvodem je snaha o co nejvíce rovnoměrné herní vytížení hráčů, čímž navazujeme na podzimní sezónu. Tak se příště nedivte, protože bude opět úplně jiná sestava.