Na jaře zatím bez bodu

TJ Sokol Živanice/Lázně Bohdaneč _ SKP Slovan 4:0 (2:0)

35. minuta ČK Frisch

Sestava: Schreiber,Škranc(45.Ševčík),Dvořák(58.Smékal),Frisch,Vlk,Somer,Macek,Bubák,Dokoupil,Nováček(26.Oravec),Sedlák(69.Štaffa)

Slovo trenéra:

Utkání na výborně připraveném hřišti v Živanicích jsme nezvládli jak herně tak i výsledkově. Do začátku utkání jsme vstoupili aktivně a vypracovali si 2 gólové příležitosti, které jsme ovšem řešili neefektivně. První smolný okamžik zápasu bylo nucené střídání Nováčka již ve 26 minutě zápasu. Po chvíli inkasujeme na 1:0 z metrového ofsajdu (29.minuta). A ve 35. Minutě přichází záhadné vyloučení Frische. Do poločasu pijeme kalich hořkosti do dna, když domácí velmi šťastně navyšují skóre střelou, která se odrazila do protipohybu hráče na 2:0.

V poločase měníme rozestavení a snažíme se s výsledkem něco udělat, ale po hrubé chybě dostáváme na 3:0 a jsme psychicky hodně dole. Poté se hrálo nahoru dolů, přičemž domácí z několika šancí proměnili pouze jedinou a nám nebylo souzeno překonat výborného domácího brankáře a tak zápas skončil pro nás debaklem 4:0.

Každý zápas přináší určité pozitiva a v Živanicích byl pro mě příjemným překvapením výkon Igora Dvořáka, který zaskočil za nemocného Mikšánka. Na tento zápas jsem musel reagovat dopisem, který jsem zaslal na KFS Pardubice, protože to co předvedli páni rozhodčí to se jen tak nevidí a to jsme byli připraveni na hodně.

Závěrem bych chtěl dodat, že bych nikdy nechtěl, aby hostující tým odjížděl z Moravské Třebové s takovou náladou, jakou jsme odjížděli my z Živanic.Není přece nic lepšího než si to rozdat na hřišti, ať vyhraje lepší, nebo někdy i šťastnější. Po zápase si kamarádsky podat ruce, pokecat a jít v klidu do sprchy, než cítit pocit křivdy, bezmoci a ve finále i posměšky od domácích (pro ty rozumné z Živanic, neplatí to na Vás na všechny, ale na toho pána co tam vykřikoval, že nám měli dát 10, proč jako? to jsem nepochopil a sni se nechci pouštět do žádných dalších diskusí).