Proti prvnímu jsme plně bodovali

SKP Slovan - ŽSK Třemošice 2:1 (1:1)

branky: Oravec,Sedlák

Sestava: Dokoupil-Škranc,Mikšánek,Frisch,Smékal(45.Štaffa),Macek,Bubák,Oravec,Sommer,Nováček (60.Ptáčník),Sedlák (85.Bouček)

V nedělním dopoledním pařáku jsme přivítali hosty z Třemošnice a na začátku jara jsme si mysleli, že to bude přímý souboj o první místo v KP, ale bohužel Třemošnice zvládla sezónu lépe než my a tak jsme chtěli aspoň vítěze KP U19 doma porazit. Do zápasu vstoupili oba týmy koncentrovaně a hrálo se převážně ve středu hrací plochy, když v 11. minutě se hosté prosadili po krásné přihrávce za domácí obranu a ujali se vedení 0:1. I nadále se hra odvíjela převážně mezi vápny. My jsme si vypracovali několik rohových kopů, ale z těchto jsme soupeře neohrozili. Ve 28. minutě jsme zahrávali z pravé strany přímý kop, přičemž Macek našel ve vápně Oravce, který se výborně prosadil v hlavičkovém souboji a srovnal stav utkání na 1:1. V tuto dobu byl již hostující trenér vykázán z lavičky za protesty proti rozhodčímu (i toto svědčí o tom, že hosté nepřijeli zápas pouze odehrát).Do konce poločasu se již nic nezměnilo a tak se odcházelo do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji než hosté a drželi jsme míč na svých kopačkách, ale velmi těžce jsme se dostávali do soupeřova vápna. Rozhodující moment utkání přišel v 76. minutě zápasu, kdy se po souhře celého týmu a především finální přihrávce Sommera prosadil Sedlák (gól jako přes kopírák, jaký nám dala Třemošnice). Do konce zápasu jsme kontrolovali hru, hosté hrozili z brejkových situací, přičemž v 90. minutě zápasu musel vytáhnout obranný zákrok stoper Frisch, aby nedošlo k nejhoršímu. Poté již rozhodčí zapískal konec a my jsme si mohli zařvat vítězný pokřik.

Slovo trenéra: Proti Třemošnici jsme předvedli opět kvalitní fotbal podpořený kolektivním, obětavým výkonem a odměnou nám za to byla výhra. Dle mého soudu byla výhra absolutně zasloužená, i když na šance to bylo možná vyrovnané, ale v poli jsme byli určitě lepším týmem. Jsem rád, že jsme první tým tabulky porazili jak u nich, tak i doma. Kluci si opět dokázali, že fotbal umí a je jen potřeba toto potvrdit i v následujících dvou zápasech.  Kdo přišel na zápas ten nelitoval, zápas byl dramatický od první do poslední minuty a určitě se bylo na co koukat. Nyní jedeme do Horního Jelení a za 14 dní Vás zveme na poslední zápas sezóny proti Pardubičkám. Stále doufám, že budeme hrát ještě pořád o druhé místo v tabulce.