Porážka mrzí

SKP Slovan - Pardubičky 1:4 (0:1)

branka Sedlák

Sestava: Dokoupil- Smékal,Frisch,Ševčík (70.Dvořák),Sommer,Štaffa,Bubák,Macek,Ptáčník,Sedlák (65.Bouček),Mikšánek

Slovo trenéra: Poslední zápas sezóny jsme odehráli na domácím hřišti proti hostům z Pardubiček. Utkání mělo rozhodnout o konečném umístění našeho týmu v tabulce KP. Abychom byli druzí potřebovali jsme minimálně 2 body. Do utkání jsme vstoupili aktivně a vytvořili si několik šancí, ale tyto jsme nepřetavili ve vedoucí branku a tak platilo již známé "nedáš dostaneš".Hosté z protiútoku kontrovali a ujali se vedení 0:1. Do poločasu jsme si vytvořili ještě nějaké šance, ale všechny jsme spálili. Do druhého poločasu jsme vstoupili rovněž aktivně a znovu si vytvořili několik šancí, ale pořád se nám nedařilo vstřelit branku a tak hosté udeřili podruhé, když využili zaváhání naší obrany. Po chvíli jsme inkasovali třetí gól. Ani toto nás nepoložilo a hráli jsme i nadále aktivně a odměnou nám byla korigující branka na 1:3. Chtěli jsme se zápasem ještě něco udělat, ale štěstí k nám stálo zády a tak jsme si kalich hořkosti vypili do dna, když hosté proměnili další brejk a stanovili závěrečné skóre zápasu na 1:4.

Proti Pardubičkám jsme podali kvalitní výkon, hráli jsme pěkný fotbal, ale když nedáme branky z nejvyloženějších pozic, tak prostě nemůžeme uspět. Kluky musím pochválit, protože na hřišti nechali vše a asi jsme to neunesli v hlavách, protože jsme všichni strašně moc chtěli. Na druhou stranu musím sportovně uznat, že jsme hráli proti fotbalově vyspělému týmu, který snad neměl žádnou slabinu a po celé utkání utkání hrál pěkný kombinační fotbal, navíc podpořený brankami. Na závěr snad poznámka, že když už jsme prohráli tak to nemuselo být takovým rozdílem, protože zápas byl dle mého soudu vyrovnaný a vyhrál tým, který měl lepší (možná i šťastnější finální fázi). I tak je 3. místo v tabulce KP (po odečtení 3 bodů kontumace Svitavy) po loňském 9. místě velmi pěkně a celý tým zaslouží za celou sezónu velikánskou pochvalu.