^ nahoru

Hodnocení sezóny kategorie U19

Zhodnocení sezóny 2014/2015. 

     Před začátkem sezóny jsme si v kabině vytyčily jasný cíl a to umístění do 3. místa v tabulce, což bylo po umístění v předešlé sezóně (9.místo) možná trošku troufalé, ale i přes to jsme věřili, že bychom to mohli společnými silami dokázat.  Toto se nám nakonec podařilo splnit, takže ač chceme, nebo ne musíme být spokojeni. Po podzimní části jsme dokonce přezimovali na 1. místě, ale jarní část jsme nezvládli podle našich představ, i když výsledky nebyly ovlivněny pouze našim výkonem, ale i všem známými nešvary v českém fotbale. Dle mého soudu nás nejvíce zaskočil kontumovaný zápas se Svitavami, který jsme zvládli jak herně, tak i výsledkově a nakonec mínus 3 body. To kluci těžce žvýkali a týden na to zápas v Živanicích, který nás dorazil. Najednou jsme neměli 6 bodů se kterými jsme počítali a museli jsme se zvedat z bláta, což se nám dařilo střídavě oblačno. Musím říci, že jsme odehráli výborné zápasy v Holicích (prohra2:3), ve Slatiňanech (výhra 3:0) a doma s Třemošnicí (výhra 2:1). Naopak jsme herně propadli v Heřmanově Městci (prohra 4:2), v Dolním Újezdě (výhra v pp 2:1) a v již zmiňovaných Živanicích (prohra 4:0). Herně jsme se prezentovali útočným fotbalem a našim cílem bylo dát více gólů, než inkasovat a nakonec jsme vstřelili v soutěži nejvíce branek a to 104, přičemž jsme inkasovali 45 branek. Kontumaci se Svitavama do tohoto nepočítám v náš prospěch a beru výsledek na hřišti, který byl 3:0 pro nás. Dále jsme neprohráli jediný penaltový rozstřel. V celé sezóně dostával herní prostor celý tým a nehráli jsme na 11 vyvolených. Dle mého názoru dost dobrý výkon celého týmu během celé sezóny. 

     Během sezóny jsme se museli vypořádat s několika zraněními, z čehož pro nás nejhorší bylo dlouhodobé zranění brankáře Michala Schreibera, kterého výborně nahradil Jan Dokoupil, nebo v jednom případě Jiří Frisch. Velké oslabení v důležitých zápasech bylo na levé straně obrany, když se rovněž dlouhodobě zranil spolehlivý bek Pavel Vlk. Co se týče hráčů, tak nechci a nebudu nikoho vyzdvihovat, ale musím zmínit nejlepšího střelce našeho týmu Michaela Nováčka, který vsítil 25 branek, Jirku Sedláka 15 branek a  Marka Sommera 12 branek. Toto jsou tři naši nejlepší střelci. Obranu vedl Jiří Frisch a v záloze odvedl neskutečné penzum práce Tomáš Macek. Všichni ostatní se podíleli na celkovém krásném třetím místě poctivým výkony ve prospěch kolektivu, přičemž se jim dařilo někdy více a jindy zase méně, jak to ve sportu nakonec bývá.  Jan Dokoupil a Michael Nováček koncem sezóny již chodili hrát i za muže. V kategorii U19 skončili Milan Ptáčník, Jan Dokoupil, Adam Škranc, David Smékal a Michael Nováček, čímž se s těmito loučím a přeji jim hodně štěstí a sportovních úspěchů v dospělém fotbale. 

     Závěrem bych chtěl poděkovat oddílu SKP Slovan za podmínky, které nám vytvořil, hráčům za předvedené výkony a divákům za podporu.