Gólová přestřelka v náš neprospěch

SKP Slovan - FK Česká Třebová 3:6 (3:3)

branky: Oravec, Bouček z penalty a Kolář

Sestava: Ondráček-Vlk,Frisch,Ševčík (68.Šic),Dvořák (60.Absolon),Macek,Štaffa J.,Oravec, Sommer (75.Štaffa M.),Bouček (50. Koucký M.),Kolář (75. Neumann)

Ve 20. minutě jsme prohrávali 3:0 poté se prosadil Oravec tečovanou střelou, která přelétla brankáře hostů. Chvíli na to se na pravé straně uvolnil Sommer přihrál před branku, kde zakončoval do prázdné branky Kolář. Poté jsme měli kopat 100% penaltu za faul na Sommera, ale sudí se dívali jinam. Po chvíli již sudí neváhal a zapískal pokutový kop po ruce soupeře ve vápně, kterou proměnil Bouček. Do poločasu jsme ještě zahrávali standartní situaci ze 30m, když střela Frische orazítkovala břevno hostující svatyně. Poločas skončil 3:3.

Druhý poločas jsme začli náporem a odměnou nám byla penalta, kterou jsme bohužel neproměnili. Poté zahrával standartku Sommer, krásně trefil vingl v soupeřově brance, ale hostující gólman vytáhl ještě hezčí zákrok a přímák vytáhl na roh. Nedáš dostaneš to se nám stalo osudným, protože soupeř následně zvýšil na 4:3 vlastním gólem, pak penalta pro hosty (přísná) a pak už jen naše křeč a nakonec jsme prohráli 3:6.

Slovo trenéra: Absolutně jsme nezachytili začátek utkání, byli jsme všude druzí, někdy ani to ne. Soupeř na nás vlítl a my jsme jen koukali, co se to vlastně na hřišti děje. Takto se soupeř dostal do vedení 3:0, což ho zřejmě uspokojilo a my jsme se dostali do hry po vstřeleném gólu a do konce poločasu jsme hosty mačkali před jejich brankou, když se nám nakonec podařilo srovnat a nebyli jsme daleko od vedení. Do druhého poločasu jsme rovněž vstoupili herně dobře, ale nepodařilo se nám vstřelit rozdílovou branku a soupeř se dostal do šťastného vedení po naší vlastní brance. V touze srovnat rychle stav jsme si znovu vypracovali nějaké pološance, ale tyto jsme řešili alibisticky a tak udeřilo na druhé straně. Dostali jsme další gól a už to bylo špatné.Co se týče hry, tak jsme se nevyrovnali soupeři v osobních soubojích a zejména v produktivitě, která utkání rozhodla. Kdyby jsme proměnili penaltu, kdyby Frischova, nebo Sommerova  střela skončila brankou, nebo kdyby soupeř nevstřelil 6 branek, tak bychom vyhráli, na kdyby se ale nehraje, takže musíme soupeři pogratulovat k vítězství, i když si nemyslím, že tříbranková prohra byla obrázkem hry na hřišti. V každém případě si myslím, že soupeř na hřišti nechal více sil, než my, což  mě vůbec nepotěšilo. Musíme si šáhnout do svědomí a již příští zápas zvládnout lépe. Z duelu s Českou Třebovou jsme v žádném případě nemohli odcházet se vztyčenou hlavou, což mě mrzí nejvíce. Nevadí sezóna se rozjíždí, my budeme pracovat dále a uvidíme jak se nám bude dařit.

PS: Opět si neodpustím poznámku, že závidím klukům z České Třebové jejich podporu od rodičů a fandů, kteří byli na hřišti hodně slyšet a dle mého názoru to byli i oni, kteří je dohnali k vítězství. Ono se těm klukům hraje úplně jinak, když se na ně chodí dívat rodiče a kamarádi a to hráli venku. No nevadí, třeba se toho taky někdy dočkáme.