první vítězný pokřik zazněl v Holicích

SK Holice : SKP Slovan 2:3 (2:2)

branky: 2x Sedlák, Macek

Sestava: Schreiber-Vlk,Frisch,Mikšánek,Neumann (70.Štaffa M.),Macek,Oravec,Ševčík (65.Mikšánek D.), Štaffa J., Sedlák,Bouček (55.Kolář) na střídačce byli připraveni Absolon,Koucký a Schutz

Utkání začlo ofenzívní aktivitou obou týmů a byli jsme to my kdo poprvé inkasoval, když jsme zapomněli na pravé straně na volného hráče, kterému se otevřel volný prostor a s přehledem skóroval proti bezmocnému brankáři. Snažili jsme se o brzké vyrovnání a zatlačili soupeře na jeho polovinu, přičemž jsme si vytvořili několik pološancí, které jsme nedotáhli do zdárného konce. Největší šanci spálil Sedlák, když se ocitl tváří tvář domácímu gólmanovi, ale nedokázal ho obstřelit a naopak ho nechal vyniknout. Nedáš dostaneš, tak toto platilo 100%. Domácí z rychlého brejku vybojovali rohový kop, po kterém zůstal úplně volný, nepohlídaný hráč domácích a tento utěšenou střelou zvýšil náskok domácích na 2:0. Toto byl pro nás šok. Na štěstí jsme vzápětí dokázali korigovat stav, když Bouček zatáhl míč a tento poslal před bránu, kde se na podruhé prosadil důrazný Macek 2:1. Deset minut před přestávkou domácí nezvládli přechodovou fázi do útoku, Macek zachytil rozehrávku, předal míč Štaffovi, který okamžitě našel Sedláka, ten se tak dostal do brejku a tentokrát již nedal brankáři šanci a srovnal na 2:2. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Do druhého poločasu jsme vstoupili rovněž aktivně povzbuzeni vyrovnáním a vytvořili si několik šancí, ale nebyli jsme schopni vstřelit vedoucí gól. Soupeře jsme do ničeho nepouštěli a ovládali hru. 15 minut před koncem zápasu jsme zahrávali standartku, kterou kopal Mikšánek P. a po velké trmě vrmě ve vápně domácích se prosadil opět Jirka Sedlák a strhl vedení na naší stranu 2:3. Od 80. minuty domácí vrhli všechny síly do útoku a vytvořili si několik šancí, ale náš gólman měl svůj den a vše bravurně vyřešil. Když už byl náš brankář překonán tak mu ve dvou případech pomohl Pavel Vlk, který v 89. obraným odkopem trefil naše břevno a v 90. minutě vykopával míč, který již putoval do opuštěné branky. Ještě nesmím zapomenout na situaci z 80. minuty to rovněž výborně zasáhl stoper Frisch, který rovněž na poslední chvíli vykopával míč směřující do odkryté brány.

Slovo trenéra: Co říci? Do Holic jsme jeli s velkou pokorou před soupeřem, protože to je jediný soupeř, který nás loni 2x porazil a i v přípravě jsme s ním dostali pěknou dardu. Věděli jsme, že nás čeká fotbalový soupeř, a že pokud chceme uspět, budeme muset předvést výborný výkon ve všech řadách. To co jsme očekávali se do puntíku splnilo. Soupeř výborný, ale my jsme tentokrát byli lepší. I přesto, že jsme 3x vykopávali míč z prázdné brány tak jsme si za předvedený výkon po celých 90 minut zasloužili vyhrát, i když pro domácí to mohlo být kruté. Bojovali do posledního hvizdu rozhodčího, což my ostatně také, ale tentokrát jsme si již vítězství nenechali vzít jako před týdnem v Poličce. Jsem velmi rád, že kluci takhle těžký zápas zvládli za 3 body, které jsme již potřebovali pro zvětšení sebevědomí. Musím pochválit celý kolektiv za předvedený výkon, ale rozhodl jsem se, že každý zápas vyhodnotím 3, nebo i více nejlepších hráčů, aby se i ostatní snažili ještě více (doufám, že každý by chtěl, aby se zde o něm psalo a mohlo by to kluky ještě více nakopnout k ještě lepším výkonům). Takže v Holicích to byl suverénně nejlepší hráč na hřišti Frisch poté Schreiber, Neumann,Vlk a Mikšánek, když si to přečtete, tak zkrátka celá obrana. Je potřeba neuspokojit se a v předváděné hře pokračovat i nadále. V Holicích jsme odddíl SKP Slovan reprezentovali více než dobře a tak by to mělo být. Takže poděkování a gratulace týmu jak k výkonu, tak tentokráte i ke třem bodům.