v Heřmaňáku jsme padli až po penaltách

FK Jiskra Heřmanův Městec : SKP Slovan 2:2 (1:1) na penalty 6:5

branky: ŠtaffaJ, Kolář penalty proměnili: Macek,Bouček,Štaffa J, Kolář, a Vlk

Sestava: Schreiber-Vlk,Mikšánek P.,Neumann,Dvořák (55.Bouček),Štaffa J.,Macek,Mikšánek D.,Koucký,Kolář,Štaffa M.(46. Absolon)

Úvod utkání nám vyšel výbornrě, když po faulu na agilního Koláře zahrával Macek přímý kop, který domácí gólman neudržel a důrazný Štaffa J. dorazil míč do sítě 0:1. V průběhu poločasu se hra přelévala z jedné strany na druhou, přičemž jsme mohli především my vstřelit důležitý druhý gól, ale to se nám nepodařilo a nakonec jsme to byli my kdo inkasoval branku na 1:1. Škoda, bylo to ve 43. minutě. Jednobrankový náskok jsme měli udržet, ale bohužel.

Vyrovnávací gól domácí postavil na nohy a do druhého poločasu vstoupili velmi aktivně a jen díky pozorné obraně a dobře chytajícímu brankáři jsme velmi brzy nedostali branku. Šance se střídaly na obou stranách, když udeřili domácí po chytře (rychle) zahrané standartce a brejku do otevřené obrany se dostali do vedení 2:1. Poté jsme vrhly všechny síly do ofenzívy a odměnou nám byla vyrovnávací branka, kterou vstřelil po individuální akci Mikšánka P. Kolář 2:2.To běžla 78. minuta zápasu. Do konce zápasu se již nic neudálo a tak přišly na řadu pokutové kopy, které zvládli lépe domácí a připsali si o bodík navíc.

Slovo trenéra: V boji o poslední místo v tabulce KP jsme podali na venkovním hřišti herně kvalitní výkon. Tým bojoval a nakonec vybojoval, pro nás, velmi cenný bod. Z herního projevu, nasazení, bojovnosti a hlavně morálního přístupu k zápasu mám po dlouhé době radost. Musím pochválit celý tým za výkon, ale nade všemi přece jen vyčnívali Neumann s Mackem, kteří svým výkonem nakazili ostatní, kteří se jim snažili přiblížit. S takovými zápasy jaký jsme odehráli v Heřmaňáku musí být trenér spokojen, i když nejsou 3 body. Musím ocenit takřka bezchybný, výborný výkon trojice sudích (to se potom ten fotbal hraje...).