SKP Slovan - TJ Lanškroun 4:2 (2:2)

branky: Sedlák 2x (1xpenalta),Neumannn,Mikšánek P.

ČK: 2:2 u nás Dvořák a Kolář, ŽK:3:8

Sestava: Ondráček-Vlk,Schutz (78.Mikšánek P.),Dvořák,Krummer (55.Koucký),Neumann,Macek,Frisch,Sedlák,Mikšánek D. (74.Absolon),Kolář

Slovo trenéra: V posledním domácím utkáním letošní sezóny jsme přívítali sousedy z Lanškrouna. Úvod zápasu nám vyšel na výbornou a v 8.minutě jsme vedli 2:0, když se prosadil krásnou střelou z poza vápna Jirka Sedlák a poté přidal druhou branku Pavel Neumann. Toto vedení nám bohužel nevydrželo dlouho, protože po dvou hrubých chybách v obranné činnosti byla rázem srovnáno na 2:2. Když nás rozhodčí ve 28. minutě poslal do 10 (po faulu na unikajícího soupeře tahal za záchranou brzdu Dvořák), tak naše plány začaly mít malé thlinky. Poločas jsme  dohráli za remízového stavu. O půlce jsme se rozhodli, že nebudeme vnímat to, že je nás o jednoho míň a, že budeme pokračovat v naší hře a prostě se pokusíme utkání vyhrát. I do druhého poločasu jsme vstoupili lépe než soupeř a tohoto jsme i v deseti přehrávali, ale bohužel jsme nemohli vsítit branku. K tomuto nám přispěla nedisciplinovanost hostujících hráčů, kteří  inkasovali v 63. a v 67. minutě červené karty. Na rozdíl od soupeře jsme přesilovku dokázali v 81. minutě využít Mikšánkem a výhru jsme korunovali již ve hře 9:9 v poslední minutě z penalty nařízené za faul na Kouckého, kterou bezpečně proměnil Sedlák.

Utkání bylo až moc nervózní, jsem rád, že jsme ho zvládli za tři body, i když toto byl paradoxně asi náš nejhorší výkon v sezóně (co se fotbalovosti týče), ale na to se historie neptá. Kluci si výhru zasloužili, byli po celé utkání lepším týmem, ale ty chyby v obraně co vytvoříme, to je opravdu neskutečné. Šance si nevytváří soupeř, ale ty mu vytváříme my a to je momentálně naše největší bolest. Ještě, že se blíží konec sezóny a bude čas na tomto zapracovat. Nejlepším hráčem na hřišti byl tentokráte Jiří Sedlák (bolínek s malíčkem), který sám 2x skóroval a 1x asistoval na rozhodující branku Mikšánka.  Snad se mu malíček po výborném výkonu dřívěji uzdraví.