Výhra po výborném výkonu

Svídnice/Slatiňany : SKP Slovan 1:6 (1:2)

branky: 2x Mikšánek,2x Macek, Sedlák,Štaffa J.

Sestava: Schreiber-Vlk, Frisch, Neumann, Schutz (21.Krummer), Štaffa J., Macek, Sedlák,Mikšánek P., Mikšánek D. (71.Bouček F.), Kolář (77.Štaffa M.), připraven byl brankář Ondráček

Slovo trenéra: Do Svídnice jsme po různých peripetiích s dopravou  přijeli 15 minut před zápasem. Do zápasu jsme vstoupili vskutku fámozně, když P.Mikšánek skóroval asi po 5s zápasu, když vystihl rozehrávku domácích a poté chladnokrevně zakončil podél bezmocného brankáře domácích 0:1.Chvíli na to zazvonil na tyčku domácích Macek a po natrénované akci se prosadil důrazný J. Štaffa a poslal nás do vedení 0:2. Domácí do poločasu snížili, když jsme nechali jejich hráče otočit s míčem a tento poté krásnou střelou nachytal Schreibera v nedbalkách. Kaňkou na prvním poločase bylo zranění Jakuba Schutze, pro kterého musela přijet záchranka.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, nebo přesněji řečeno, drali se do útoku více než v první půlce, ale naše obrana tentokráte pracovala na jedničku a tak jsme to byli my kdo udeřil a byl to Macek 1:3. Na 4:1 v náš prospěch zvýšil nádhernou střelou Sedlák, pak umístěnou střelou k tyči Macek na 5:1 a konečný brankový účet uzavřel P. Mikšánek po rohovém kopu usměrnil míč do branky šťastně ramenem 1:6.

Ve Svídnici jsme podali asi náš nejlepší výkon v sezóně, prostě nám vše sedlo a hlavně hráči chtěli hrát, nevypustili jeden jediný souboj a to pak ta hra vypadá trošku jinak. Dále jsme byli konečně produktivní, přičemž jsme ještě několik šancí neproměnili, ale na druhou stranu je potřeba přiznat, že na stavu 2:1 nás několikráte podržel brankář, když domácí hrozili z velmi rychlých brejků. Kluci si sami dokázali, že když budou makat, tak prostě nemůžou pořád prohrávat. Rád bych vyzdvihnul výkon některého z hráčů, ale nemohu, protože za výkon ve Svídnici zaslouží všichni hráči od brankáře začínaje až po posledního náhradníka absolutorium za předvedený výkon. Ve Svídnici jsme opět reprezentovali oddíl SKP Slovan, tak jak bychom měli. Na závěr je potřeba zmínit, že zápas se hrál na velmi těžkém terénu, z čehož vyplynulo hodně osobních soubojů, ale na hřišti nebyl vidět žádný záludný faul a kluci bojovali v duchu fair-play, tak jak by to mělo být. Zraněného Jakuba Schutze odváděl ze hřiště mimo jiné protihráč ze Slatiňan, což bylo rovněž velmi pěkné gesto fair-play a Jakubovi všichni přejeme velmi brzké uzdravení.