sedmý mistrák U19

SKP Slovan : Sokol Dolní Újezd 4:3 (3:0)

Sestava domácích: Schreiber - Bartuněk (50.Tumakov), Ševčík, Frisch, Smolík - Bubák (50.Hanák), Škrabal (50.Koucký), Dokoupil, Macek  - Neuman (75 Navrátil F.), Ptáčník (65.Dostál)

branky domácích: 10. Smolík, 25. a 38. Neumann, 70. Koucký

V sedmém mistrovském utkání jsme doma přívítali hosty z Dolního Újezdu. Jednalo se o věkově vyrovnaný mančaft s naším týmem, i když musím říci, že jsme měli poprvé  o trošku starší tým než soupeř. Vzhledem k ukázkové tréninkové jednotce st. přípravky na hl. hřišti jsme byli nuceni odehrát utkání na hřišti č. 2, což náš výkon nikterak neovlivnilo. Do zápasu jsme vtrhli s vidinou co nejrychleji rozhodnout zápas, přičemž jsme zapoměli na zadní kolečka a v 5. minutě po  našem faulu ve vápně kopali hosté pokutový kop. Hostující hráč napálil břevno a my jsme si oddechli. Za pět minut poté tedy v 10. minutě se odhodlal ke střele z dálky Lukáš Smolík a nádhernou střelou po zemi nedal hostujícímu brankaři šanci a vedli jsme 1:0. Poté jsme pokračovali v pěkné, místy krásné kombinační hře, přičemž jsme soupeři téměř nepůjčili míč a tento hosté dostali do své moci pouze po našich chybách. Výsledkem předvedené hry byly další 2 góly Jaroslava Neumanna a to ve 25. a 30. minutě. Hosté se do žádných větších šancí nedostávali a když se přece dostali k ohrožení branky, tak toto vyřešila obrana s našim brankářem.

Po dobrém výsledku z prvního poločasu a zejména po předvedené hře jsme připravili do druhého poločasu hned trojí střídání v 50. minutě a poté v průběhu ještě 2 střídání. V 68. minutě soupeř dává gól na 3:1. Téměř z protiútoku, kdy Neumann krásnou přihrávkou vysunuje Hanáka a ten přesnou přihrávkou pod sebe do vápna nachází Kouckého, který kontruje  na 4:1. Ani toto nedostalo hosty do kolen a začali napadat naši rozehrávku, začali získávat balóny a výsledkem byly dva vstřelené góly do naší sítě a rázem to bylo 4:3 a bylo hned znovu o co hrát. Soupeř bojoval do poslední chvíle a my jsme očekávali závěrečný hvizd rozhodčího.S konečnou píšťalkou přišla veliká radost domácích, kteří po 4 prohrách v řadě dokázali naplno bodovat-

Slovo trenéra: Dnešní zápas jsme chtěli vyhrát, protože jsme věděli, že budeme hrát se soupeřem, který je na tom věkově jako my, přičemž se ukázalo, že byl ještě dokonce mladší než my. Chtěli jsme navázat na výkony z Třemošnice a Přelouče, což se nám zejména v prvním poločase podařilo. Co se týče prvního poločasu, tak tento byl z naší strany velmi kvalitní, řekl bych nadstandartní. Vzhledem k tomu, že se k utkání dostavilo poprvé v sezóně 16 hráčů a utkání mělo jednoznačný průběh, tak nebyl důvod dát šanci resp. možnost zahrát si i dalším hráčům. Výsledkem byly 3 obdržené branky,hra beze smyslu. Doufám, že to všichni přítomní viděli a vzali si z tohoto ponaučení, že bez tréninku se prostě fotbal hrát nedá, nebo dá, ale někde jinde. Na závěr mi nezbývá nic jiného než být spokojen se ziskem 3 bodů a předvedenou hrou v prvním poločase. Chtěl bych ocenit i soupeře, který se nevzdal za stavu 3:0, ani:4:1 a dokud cítil šanci tak bojoval a zanechal v Moravské Třebové velmi dobrý dojem.