Jiskra Ústí nad Orlicí - SKP Slovan 0:2 (0:0)

branky: 51. a 71. Sedlák Jiří

ŽK: 1:1 u nás ve 40. minutě Neumann

Sestava: Schreiber- Vlk,Frisch,Štaffa M.,Neumann (61.Schutz),Štaffa J.,Kolář,Koucký (61.Bouček),Mikšánek D. (80.Bambušek),Sedlák,Mikšánek P. (75. Absolon), připraveni byli Dvořák a Ondráček

První poločas se hrálo vyrovnané utkání, přičemž jsme hráli proti větru a místo abychom hráli po zemi, tak jsme se snažili překonat obranu soupeře vzduchem, což bylo špatné řešení a až na několik náznaků šancí jsme si nedokázali vytvořit vyloženou gólovou šanci. I přesto jsme byli aktivnějším týmem a hráli jsme hlavně my. Za zmínku stojí krásná střela z úhlu P. Mikšánka, která, ale směřovala do prostoru,kde zrovna stál domácí brankář. Soupeř hrozil zejména ze standartních situací, které jsme ale zodpovědně odbránili.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s vědomím, že nyní to budeme my, kdo bude hrát s podporou větru resp. nebudeme hrát proti němu a toto jsme dokonale využili, i když už jsme se snažili kombinovat po zemi. Výsledkem našeho snažení byly dva překrásné fotbalové momenty, kdy dokonale zafungovala spolupráce Mikšánka se Sedlákem a druhý jmenovaný po dvou nádherných přihrávkách vstřelil ještě hezčí góly. Zásadním momentem utkání byla 65.minuta, kdy jsme poslali soupeře do brejku jeden na jednoho, ze kterého vyšel vítězně Schreiber. Tento zákrok byl asi rozhodující okamžik utkání, protože kdyby domácí srovnali stav na 1:1, tak nevím, nevím jak by to dopadlo. Na štěstí se domácí neradovali a my skóre navýšili na 2:0. Poté jsme průběžně vystřídali celou lavičku a utkání v klidu dohráli, když jsme skóre mohli ještě navýšit, ale Jirka Sedlák se ukázal jako velký "škudlil" a hattrick nevstřelil, aby nemusel platit do kasy.

Slovo trenéra: V Ústí nad Orlicí jsme odehráli z naší strany výborný zápas a to ve všech řadách. Výborně zachytal gólman, který nás podržel velmi důležitým zákrokem. Obrana fungovala na jedničku, záložní řada to poctivě odběhala a odbojovala a útočně duo rozhodlo o našem vítězství. Celý tým zaslouží pochvalu za odvedenou práci na hřišti, ale přece jenom fotbal je o gólech a tak musím vyzdvihnout výkon Jirky Sedláka, který byl nejlepším hráčem utkání. Samozřejmě jsme se dopustili několika chyb, ale chybami se člověk učí a aspoň víme na čem musíme zamakat, abychom se jich příště vyvarovali. V Ústí nad Orlicí jsme znovu vzorně reprezentovali oddíl SKP Slovan. A teď už snad jediné, aby nám to vydrželo pokud možno co nejdéle.