SKP Slovan : Heřmanův Městec 2:3 (1:2)

branky: 30.Mikšánek P., 88. Štaffa J. - 11.37. a 76. hosté

ŽK:4:2 ČK: 1:0 75. minuta Frisch po 2. ŽK

Sestava: Schreiber-Vlk,Frisch, Neumann (46.Kudyn),Štaffa M.,Kolář (82.Koucký),Štaffa J.,Mikšánek D. (62.Jančák),Mikšánek P.,Sedlák, Schutz

Úvod zápasu nám herně vyšel výborně a vypracovali jsme si několik opravdu po gólu volajících šancích, ale tyto jsme řešili nesmyslně. Po našem nedůrazu u postranní čáry přišel trest od hostujících hráčů,kteří vstřelili  gól, když centrovaný míč šikovně tečoval jejich hráč do brány. Toto nás nezlomilo a i nadále jsme dobývali hostující branku a odměnou nám byla krásná branka Patrika Mikšánka, který velmi efektně přeloboval vyběhnuvšího brankáře 1:1. V tuto dobu se hrál fotbal nahoru dolů, když přišla 37. minuta a hosté se dostali do vedení brankou, kterou viděl na celém stadióně pouze jeden člověk a to byl pomezní rozhodčí - bohužel 1:2. Tato branka s námi pěkně zamávala a byli jsme rádi, že poločas skončil.

Do druhého poločasu jsme vstoupili rovněž aktivně v touze zápas zvrátit, ale po školácké chybě ve vápně se pískala penalta a my prohrávali 1:3. Vrhli jsme všechny síly do útoku, ale podařilo se nám již jen  korigovat konečné resumé na 2:3.

Slovo trenéra: Ať se na hřišti událo cokoli, tak musím konstatovat, že utkání jsme si prohráli sami. Na rozhodčí se určitě vymlouvat nebudu, s tím ať se poperou kluci sami. Je to jejich boj a jestli  někdy chtějí něco pískat, tak musí hodně přidat. Při vší úctě k soupeři a pokorou před jejich výkonem jsme měli utkání zvládnout lépe. Nejlepšími našimi hráči na hřišti byli Štaffa J., Mikšánek P., a Kolář, kdyby se i ostatní hráči alespoň přiblížili jejich touze po vítězství, tak bychom neprohráli. Kaňkou na zápase je zranění jednoho z našich klíčových hráčů P. Neumanna, který má naštíplou klíční kost. Jako trenér doufám, že si hráči z uvedeného zápasu vezmou ponaučení do příště a chyb jak v životosprávě, tak i v celkovém přístupu hlavně k mistrovskému utkání se vyvarují, protože je velmi špatné, když za chyby jedinců trpí celý kolektiv. Proti Třemošnici máme co napravovat.