Zápas s Újezdem očima domácích

Dolní Újezd - Moravská Třebová 5:0 (3:0)

Branky: 2 Štarman, Drahoš, Frank, Štancl

Sestava: Váně - Mokrejš, Nádvorník, Rejman, Kopecký - Vrabec, Vanat M., Štarman, Jireček -Vanat R., Drahoš (Frank, Štancl, Pohorský, Dvořák)

24. kolo krajského přeboru dorostu jsme odehráli 8. května v Bořkově s týmem z Moravské Třebové. Od začátku nám bylo jasné, že nás nečeká lehký zápas,protože na jaře soupeř prohrál pouze jednou, jinak všechny své zápasy dokázal vyhrát.

Úvod utkání nám vyšel skvěle, kdy jsme si vytvořili několik slibných příležitostí, které jsme bohužel nedokázali proměnit. Jedinou šancí soupeře v prvním poločase dokázal vyrazit na roh Váně. Po řadě zahozených šancí jsme se konečně dočkali, kdy ve 31. minutě Vanat R., nahrál pod sebe Štarmanovi, který nás střelou podél brankaře poslal do vedení 1:0. Ve 33. minutě po ose Jireček - Vanat R. - Drahoš posledně jmenovaný navyšuje náskok na 2:0. Ve 37. minutě přihrávka Vanata R. na Štarmana, který nezaváhal a svoji šanci využil 3:0.

Do druhého poločasu jsme vstupovali se slibným náskokem, ale jak jsme se přesvědčili v Heřmanově Městci, musíme hrát 90. minut, což se nám v tomto utkání podařilo. Jednu z vážnějších šancí soupeře ve 49. minutě chytil Váně. V 71. minutě se nám podařilo po ose Vanat R., - Vrabec - Frank vstřelit rozhodující gól 4:0. V 79. minutě po krásné akci Pohorského a Franka se do zakončení dostává Štancl, který se nemýlí 5:0.

V tomto utkání jsme byli lepším celkem a zasložene jsme zvítězili. Další utkání odehrajeme příští neděli v Bořkově s týmem z Třemošnic.