jedenáctý mistrák - Holice

SKP Slovan - SK Holice 2:5 (1:0)

branky domácích: 2x Ševčík - první z penalty

Sestava domácích: Schreiber - Bartuněk, Ševčík, Frisch, Smolík - Bubák, Dokoupil, Macek (75.Tumakov), Škrabal (70.F.Navrátil),  Neuman, Dostál (63.Vlk)

Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a v rozmezí 5. až 11. minuty jsme měli 3 výborné šance, ale tyto jsme nedokázali využít. Přišla 12. minuta zápasu a po aktivním napadání Tomáše Dostála, který vybojoval míč pro Jaroslava Neumanna a tento s ním postupoval do vápna, kde byl faulován a nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Jakub Ševčík. I nadále jsme se tlačili dopředu a snažili jsme se o vstřelení druhého gólu, ale tento se nám již vstřelit nepodařilo, i když šance na to byly. Poločasový výsledek 1:0 odpovídal hře na hřišti a jen škoda, že jsme naši převahu nezúročili dalšími góly.

Do druhého poločasu nastoupili hosté více agresivně (přitlačili na pilu) a nám chvíli trvalo, než jsme se s tímto vyrovnali. Výsledkem jejich snažení byl vyrovnávací gól na 1:1, který byl z kategorie šťastných a byl vyústěním našeho nedůrazu v pokutovém území. Hra se přelévala ze strany na stranu a byl k vidění zajímavý fotbal nahoru dolů. V 60. minutě jsme udeřili podruhé po výborně zahrané standartní situaci, kterou zahrával Jiří Frich a svým centrem do vápna našel výborně naběhnuvšího Jakuba Ševčíka, který už nezaváhal jako v prvním poločase a míč uklidil za záda hostujícího gólmana a dostali jsme se do vedení 2:1. Vzápětí velká šance Jardy Neumanna, který však situaci vyřešil zbrkle a nic z toho nebylo.  Bohužel o dvě minuty později hosté vyrovnali na 2:2 a znovu se hrálo od začátku. Chtěli jsme strhnout vedení opět na svou stranu a šance na to byla, ale Jarda Neumann přestřelil hostující branku a poté jsme zapoměli na zadní vrátka a výsledkem tohoto byl gól hostů na 2:3. Vzhledem k vývoji zápasu si hráči věřili a vrhli všechny síly do útoku, přičemž jsme vyrobili dalších několik chyb, které soupeř 2x potrestal a stanovil konečné skóre zápasu na 2:5 v náš neprospěch. Vítězství si hosté nakonec odvážejí zaslouženě, protože i oni makali po dobu celých 90 minut.

Slovo trenéra: Za dnešní výkon musím klukům poděkovat, protože zápas poctivě odjezdili od první do poslední minuty. Kluci hrají na co mají, musím říci, že kvalitní hráči strhávají svým herním projevem na hřišti ostatní, takže to funguje asi tak, že všichni makají na doraz, protože to nechce nikdo svým výkonem kolektivu pokazit a to je pro mě to nejdůležitější. Před zápasem jsme si stanovili taktiku a musím s radostí sdělit, že tuto kluci zvládli po celý první poločas dodržovat, poté již síly docházeli a již to nebylo ono, ale na druhou stranu na světě neexistuje mančaft, který by vydržel presovat po dobu celého utkání. Prostě jsme měli dát více gólů, ale to se nám nepodařilo.Dnešní zápas rozhodl post brankáře. Musím konstatovat, že hostující brankář podal vynikající výkon a hosty podstatně podržel, protože po prvním poločase mohlo být po závodech. Svým chováním a vystupováním byl oporou a lídrem týmu, který Holice neustále nechával ve hře a nakonec zápas otočili ve svůj prospěch. Na druhou stranu musím říct, že za naši prohru nemůže Michal Schreiber (náš brankář), protože pro nezasvěcené je mu teprve 14 let, ale ten rozdíl je prostě vidět. Pro Míšu výborné zkušenosti, které zúročí v pozdějším věku a následujících sezónách. Asi takhle, kdyby v dnešním zápase bylo Míšovi 17, jak hostujícímu gólmanovi, tak by byl výsledek asi taky jiný, takže to Míšo neřeš a děkuji ti, že jsi nám pomohl. Jinak si myslím, že se hrál kvalitní zápas, který rozhodla lepší fyzická kondice hostujícího celku, kvalita zakončení a neposlední řadě kvalitní šířka kádru, která byla na straně hostů. Příjemným potěšením pro mě, tak i pro mé hráče bylo konstatování hostujícího trenéra, který ocenil, některé naše jednotlivce a hlavně náš herní projev. Měl jsem z toho radost. Na druhou stranu mě, ale zase usadil, když mě řekl, že trénují 3x týdně v počtu 25 kluků, což mě znovu dostalo. Proč to někde jde a u nás ne. Je to otázka k zamyšlení a hlavně výzva k další práci. Jak já mu závidím.