^ nahoru

Hlinsko - 14. kolo krajského přeboru mužů

FC Hlinsko - SKP Slovan Moravská Třebová 1:2 (0:1) 


Kamisch - Neumann (58. Polák), Novák, Šatník, Strouhal - Štaffa, Sedláček, Staněk, Strnad - Šrom, Murin (88. Frisch) 


Roz. Suchomel (Ujec, M. Schmeiser) - Střely: 8:14 (2:8) - Na bránu: 3:8 (0:4) - Rohy: 7:2 (2:1) - ŽK: 1:1 (Neumann) 


Slovan začal na hrbolatém, místy zmrzlém hřišti lépe. Domácí až do 15.min hráli v poli jen v devíti. V 8. po střele Šroma se dostal k odraženému míči Murin, trefil však jen boční síť. Aktivní Murin se dostal k zakončení i v 10. Jeho střela skončila vedle brány Rezničenka. 12. Šrom po samostatné akci po levé straně přesnou přihrávkou našel na vápně Staňka, ale ten mířil jen do brankáře. Slovan stále tlačil domácí do jejich šestnáctky a po pěkné kombinaci šel do vedení. Na centr zleva vyskočil Neumann, hlavou nabídl šanci Murinovi. Ten nejprve trefil brankáře, dorážku poslal do tyče a Štaffa si naběhl tam, kam měl a akci zakončil zblízka - 0:1. 34. První akce domácích, L. Cach z úhlu bránu netrefil. 36. Další Šromovu nabídku napálil Murin do obránce. 43. Dostál ve výhodné pozici vysoko přestřelil. 
Ve druhém dějství hrál Slovan zbytečně složitě, nechal se zatlačit soupeřem do defenzívy. Domácí však byli bezzubí. Do žádné šance se nedostávali. 49. Šrom vyzkoušel pozornost Rezničenka. 62. Kamisch byl na místě, když pádem vyřešil nedůraz v osobních soubojích v zadních řadách. V 66. se mezi obránce hostů prodral Mayer a hlavou trefil balon za tyč - 1:1. 68. Šrom zásoboval své spoluhráče centry zlevé strany, ale Murin jednu z nabídek zakončil hlavou vedle brány. 73. Trestný kop Šroma, hlavičku Strouhala vykopl obránce z čáry, balon putoval zpět do šestnáctky domácích, Murin sklepl balon Polákovi, jehož střela z 21 m zapadla za Rezničenka - 1:2. V závěru, když rozhodčí nadstavoval až pět minut, vzplály emoce. Kočkovanou před bránou hostů, když byl inzultován golman Kamisch, přešel bez karet. Faul na Poláka, který by pelášil na prázdnou bránu, ohodnotil jen ŽK pro domácího Boušku. 

Bilance FC Hlinsko - SKP Slovan Moravská Třebová 43 utkání, 15 - 15 - 13, skóre 58:70. Štaffa vstřelil pátou branku v sezoně i celkově za Slovan. Polák se trefil také popáté v sezoně. Celkově dvanáctý zásah do černého v kariéře A-týmu. Pětkrát se v sezoně projevili i Staněk se Sedláčkem.