^ nahoru

TJ Svitavy - 19. kolo krajského přeboru mužů

TJ Svitavy - SKP Slovan Moravská Třebová 0:0 (PK 2:3)


Kamisch - Strouhal, Murin, T. Novák, Strnad - Polák (62. Štaffa), Sedláček, Staněk, Vančura - Spálenský (76. Švanda), Šrom


Roz: Schmeiser - Pagáč, Nováková - Střely: 10:7 - Na bránu: 5:2 - Rohy: 8:6 (2:5) -ŽK: Říha - Strouhal, Strnad)


Padesáté derby odvěkých rivalů začalo opatrně z obou stran. Hosté byli častěji na polovině domácích, k zakončení se však nedostali. Až ve 21. Sedláčkova střela pročísla trávu asi metr vedle tyče. Brankář Jílek si oddychl. 30. Po souboji v šestnáctce Svitav rozhodčí nevyhodnotil zákrok obránce jako nedovolený. Bylo znát, že očima hledal signál asistenta, ale do píšťalky nefoukl. 33. Juřík střelou z 18 m zkoušel pozornost Kamische. Slovan podnikal rychlé protiútoky, k zakončení se však nedostal. Na jeho kontě příbýval jen počet rohových kopů. Ve 40. krásnou křížnou ránu Svobody pod břevno Kamisch vytáhl na roh. 
Začátek druhého poločasu probíhal podle scénáře prvního dějství. Hra se přelévala od šestnáctky k šestnáctce bez slibných gólových příležitostí. 69. Sprinterský souboj Svobody s T. Novákem, střelu svitavského útočníka z úhlu Kamisch kryl. 64. Dlouhý nákop za obranu domácích, Spálenský byl u balonu dřív než golman Jílek. V těžké pozici branku netrefil. 67. Táhlá střela Válka končí vedle brány Slovanu. 72. Odkop hostujícího Strnada zbořil před šestnáctkou jeho spoluhráče Sedláčka, odražený balon napálil Ondřej Ovad k tyči, Kamisch vytáhl střelu na rohový kop. Následovala série rohových kopů domácích. Po jednom z nich vytáhl další dobrý zákrok Kamisch. Ve zbývajícím čase k žádné akci vhodné k zaznamenání nedošlo. O výsledku utkání musely rozhodnout střely ze značky pokutového kopu. Střelci se v zápase moc nevyznamenali a ani v prvních čtyřech pokusech míč v síti neskončil. S pokusem M. Čížka si Kamisch skvěle poradil, Vančuru přečetl Jílek. Svoboda trefil tyč, Strouhalovi byla brána malá. Po druhé sérii 0:0. Až ve třetí rundě střelci procitli. Vacek 1:0, T. Novák 1:1. Úspěšní byli Válek i Štaffa - 2:2. Kroulíkovu střelu výborný Kamisch vyrazil. Hostující Staněk mohl rozhodnout. S přehledem proměnil a Slovan poprvé na jaře bodoval. 
Statistika: 50 mistrovský zápas soupeřů: 16x zvítězil Slovan, 15x se hrálo nerozhodně, 19x vyhrály Svitavy, skóre 58:65.