^ nahoru

KRÁTKÉ ZPRÁVY

15. 4. 2018

Další kolo jarní části fotbalové sezóny je za námi, pojďme si ho zrekapitulovat. Hlavní zprávou víkendu je bezesporu výsledek starších žáků, kteří ve Svitavách zdemolovali domácí 4:0 a upevnili si tak prvenství v krajském přeboru. Za zmínku stojí i jejich impozantí skóre 84:17. Další pozitivní zprávu má na svědomí B mužstvo mužů, které veze ze Sloupnice za výhru 2:0 velmi důležitě tři body a okresní žácí po strastiplné cestě do Křenova (sekretář se ještě jednou omlouvá) porazili domácí 9:0. Dalším týmům se už tolik nedařilo. Nejblíže bodům byli mladší žáci ve Svitavách, ale odešli poraženi 2:1, A ani C muži neměli svůj den (A v Lanškrouně 0:4, C doma s Borovou 1:4) a dorost měl volný los. V sobotu proběhl na našem stadionu turnaj krajského přeboru přípravek. Akce proběhla k plné spokojenosti všech zúčastněných a patří se všem organizátorům poklonit a poděkovat za vzornou reprezentaci oddílu. A neméně důležitá je zpráva, že byla založena nová tradice a na fotbalovém stadionu si během utkání můžete pochutnat na makrelách. Stavte se je ochutnat, jsou exkluzívní.

Petr Matoušek

Svitavy - 13. kolo krajského přeboru mužů

SVITAVY-SKP SLOVAN 1:1(0:1)-pk 3:4

Svitavy:Jílek-Czechowský,M.Čížek,Petrila,J.Novák-Juřík,J.Chlup,Bartoš,Slezák(78.Ryšavý)-Svoboda,Jukl-tr.Kroulík

Slovan SKP:Kamisch-T.Novák,Strouhal,Staněk,Štaffa-Konečný,Vančura,Němec,Válek,Nováček(78.Marák)-Okrouhlý-tr.Válek

Roz:Lukes(Bednář,Jelínek)

51.derby mělo pikantní náboj,když na straně moravskotřebovských stáli svitaváci,otec a syn Válkové.Byli to domácí,kteří hned v první minutě zahrozili.Jukl hlavou prodloužil Czechowského nákop,míč přebral Juřík,přihrál Bartošovi.Kamisch vytěsnil střelu pod tyč na rohový kop.16.Petrilovu přihrávku prodloužil Jukl Bartošovi,střela z úhlu těsně minula bránu hostů.Domácí byli aktivnější.V 25.si vypracovali supertutovku.Juřík převzal přihrávku od Slezáka,proběhl až k brankové čáře.Zpětnou přihrávku pokazil Jukl,když sám před prázdnou bránou,levou nohou netrefil zařízení,ale vedle brány ležícího Kamische a kopal se roh.Slovan poté hru vyrovnal.V 44.Strouhalův odkop prodloužil Okrouhlý do běhu Válkovi,ten potáhl akci po křídle.Přesně načasovanou přihrávku poslal do "kapsy" před bránu,kde  Konečný ve skluzu zakončil krásnou akci přesně k tyči-0:1.Domácí měli šance nedali,hosté tu první proměnili.

Druhému poločasu vévodil Slovan.Hrál jednoduše,přímočaře,často se dostával do přečíslení.66.T.Novák unikl po křídle,centrovaný míč zakončil v pádu hlavou Okrouhlý vedle brány.67.Rychlonohý Konečný provětrával obranu domácích dokonale.V 68.unikl svému strážci,přihrál Okrouhlému,ten posunul do lepšího postavení Nováčkovi.Mladík z Koclířova zakončil pohlednou akci střelou vedle brány.Pak neuspěli Vančura,který Okrouhlého nabídku ve skluzu netrefil naplno,ani Válek,když zakončil přihrávku Okrouhlého  střelou podél branky,vedle tyče,do autu.Slovan mohl navýšit skore,nestalo se a domácí potrestali v 75.zaváhání T. Nováka u půlicí čáry.Juřík mu sebral balon,oklamal na vápně Staňka a Kamischovi nedal šanci-1:1.81.Konečného pozdrav napálil Okrouhlý z voleje dobře,ale Jílek balon vyrazil na rohový kop.Utkání skončilo smírně.Na řadu přišel penaltový rozstřel,jako na jaře.

Začínaly Svitavy.Kop Jukla by ocenili v jiném sportu,zejména na Novém Zélandu-vysoko nad.Střelu T.Nováka Jílek přečetl.Ryšavý napálil balon tvrdě,ale do břevna.Strouhal

nezaváhal, jako na jaře a poslal hosty do vedení.Slezák s jistotou-1:1.Vančura vymetl pavučinu-1:2.poté byli úspěšní Čížek i Staněk.Poslední serie:Juřík 3:3.Bod navíc měl na kopačce Válek.S jistotou proměnil a poslal všechny na párek.

Bilance Slovan-Svitavy:51 mistr.utkání-16-16-19-(59:66)-pen.rozstřely:3:0.Kuba Válek třetí trefa za Slovan a čtvrtý proměněný mečbol při rozstřelu.