^ nahoru

KRÁTKÉ ZPRÁVY

15. 4. 2018

Další kolo jarní části fotbalové sezóny je za námi, pojďme si ho zrekapitulovat. Hlavní zprávou víkendu je bezesporu výsledek starších žáků, kteří ve Svitavách zdemolovali domácí 4:0 a upevnili si tak prvenství v krajském přeboru. Za zmínku stojí i jejich impozantí skóre 84:17. Další pozitivní zprávu má na svědomí B mužstvo mužů, které veze ze Sloupnice za výhru 2:0 velmi důležitě tři body a okresní žácí po strastiplné cestě do Křenova (sekretář se ještě jednou omlouvá) porazili domácí 9:0. Dalším týmům se už tolik nedařilo. Nejblíže bodům byli mladší žáci ve Svitavách, ale odešli poraženi 2:1, A ani C muži neměli svůj den (A v Lanškrouně 0:4, C doma s Borovou 1:4) a dorost měl volný los. V sobotu proběhl na našem stadionu turnaj krajského přeboru přípravek. Akce proběhla k plné spokojenosti všech zúčastněných a patří se všem organizátorům poklonit a poděkovat za vzornou reprezentaci oddílu. A neméně důležitá je zpráva, že byla založena nová tradice a na fotbalovém stadionu si během utkání můžete pochutnat na makrelách. Stavte se je ochutnat, jsou exkluzívní.

Petr Matoušek

Holice - 15. kolo krajského přeboru mužů

HOLICE-SLOVAN SKP 2:0(1:0)

Kamisch-Novák,Staněk,Strouhal,Štaffa-Konečný,Válek,Němec,Marák,Nováček-Okrouhlý(78.Polák)

Roz:Zita(Štěpánek,Poláček)-Střely na bránu:6:3(u hostů hodně slabé)-střely mimo:4:7-Rohy:3:7-ČK:1:0(90.Řezníček)ŽK:3:3(Strouhal,Novák,Polák)

Do posledního zápasu podzimní části sezony nenastoupil v dresu Slovanu nemocný Vančura.Hosté vkročili do zápasu lépe.Hned v 1.min.Roh Válka,Okrouhlý přistrčil balon Němcovi,jehož centr poslal Nováček hlavou nad bránu.6.Na uličku Kaufmana středem obrany hostů si naběhl Václavek,s pomocí teče Kamische trefil tyč.Odražený balon poslal zcela nekrytý Křtěn do sítě-1:0.V 11.min.Okrouhlý se svou typickou otočkou uvolnil,poslal centr do pokutového území.Tam si naběhl Marák,ale špičkou kopačky poslal balon nad bránu.V 18.Přímočará akce Holic,přízemní centr skluzem odvrátil Štaffa.Z následného protiútoku zahrozil Konečný,ale bránu netrefil.38.Na centr Hanče za obranu Slovanu si naběhl Václavek,jehož střelu Kamisch zlikvidoval.

Na začátku druhé půle,jakoby se hosté nadechovali k lepšímu výkonu,než v první fázi.Ale v 56.mohl poslat domácí do trháku Chvála.Rohový kop Kaufmanna zazdil z pěti metrů střelou nad bránu.Slovan si pak vypracoval sérii rohových kopů.Do kolen je j však poslalo v 59.min.otálení Strouhala s Kamischem.Ti si dávali tak dlouho přednost,kdo balon odkopne,až jim ho vzal Václavek a navýšil skore-2:0.Akci předcházela dobrá práce domácího Rosůlka.68.Marák křížnou přihrávkou vysunul Konečného,ten proběhl do šestnáctky.Atak domácího obránce byl zřejmě penaltový.Rozhodčí to tak nevyhodnotil.77.Domácího  Václavka zradilo v dobré pozici zakončení,trefil jen boční síť.87.Dobrý moment hostů.Po pěkné akci Němec-Konečný-Marák,končí střela vedle brány.V 90.fauloval hostující Polák Řezníčka,ten neukočíroval emoce , zbytečně odhodil Poláka,jak nekrytý šek a uviděl ČK.To byla tečka za zápasem,ze strany hostů nudným, jak striptýz postarší madam.

Bilance Slovan-Holice:35 zápas-6-3-16-(33:49)