^ nahoru

Před zahájením KP.

     O víkendu začíná krajský přebor a my přivítáme v prvním kole na domácím hřišti tým Moravan. Utkání se bude hrát vyjímečně již v sobotu 16.8.2014 od 10.15 hodin!!!! Další utkání již tradičně v neděli odpoledne. Před zahájením mistrovských utkání je čas zrekapitulovat si, co se v týmu, který i nadále z pozice hlavního trenéra povede Ladislav Kučerňák během letní přestávky událo.

      Nejvíce asi všechny zajímají změny v kádru, z týmu odešli Michal Kučerňák, který se odstěhoval do Českých Budějovic a odtud by bylo dojíždění skutečně složité, proto bude v kariéře pokračovat v nižší soutěži v Rakousku. Po ročním hostování v týmu skončil také Tomáš Novák, o kterého jsme měli zájem, ale Svitavy ho domítli uvolnit s tím, že chtějí, aby alespoň podzimní část soutěže odehrál ve Svitavách.

      Do týmu přišla jediná nová tvář a to levonohý Rostislav Zapletal z olomouckého týmu FK Nové Sady, počítáme s častějším využívání nadějných dorostenců, kteří si mužský fotbal vyzkoušeli již během jara a do týmu byly po tolik diskutovaném zrušení B týmu, které se však stále jeví jako jediné možné řešení současné situace přeřazení R. Novotný, J. Rázl, M.Trefil, R. Polák a O. Kalus. V týmu i nadále budou působit dosud hostující L. Masopust, L. Okleštěk a M. Vančura.

       Během léta jsme odehráli tři přípravná a jedno pohárové utkání, nejprve jsme prohráli 2:5 v Kunštátu, poté zvítězili 2:0 ve Šternberku a nakonec prohráli 1:5 v Litovli, všechna tři utkání byla ovlivněna neúplnou sestavou, kterou nabourávali zejména dovolené, nejúplnější sestava byla k dispozici ve Šternberku, což se hned projevilo na hře i konečném výsledku. Na závěr přípravy jsme sehráli pohárové utkání v Pomezí, opět ve značně kombinované sestavě, kdy víc než porážka mrzí červená karta kapitána Staňka, který nám tak bude chybět i v úvodním mistrovském utkání.

        Tedy v sobotu vstupujeme do mistrovských utkání, věříme, že to bude vstup úspěšný a že se nám podaří naplnit náš cíl, pohybovat se v klidném středu tabulky bez starostí se záchranou. K tomu potřebujeme rovněž co nejvíce fandů v ochozech a proto věříme, že si najdete cestu již na první mistrovské utkání a to přesto, že je vyjímečně hrané v netradičním čase.

        Na závěr je třeba také zmínit, že nás v nadcházejícím ročníku čeká jedna velká změna, vedení soutěže rozhodlo o tom, že v případě nerozhodného výsledku se budou kopat pokutové kopy a ten tým, který v nich zvítězí si připíše o bod více, tedy od letošní sezony se boduje takto : vítězství - 3 body, vítězství po pokutových kopech - 2 body, remíza a následná porážka po pokutových kopech - 1 bod, porážka - 0 bodů.