^ nahoru

Muži A - TJ Svitavy

Moravská Třebová – Svitavy 2:2 (PK 4:3)

Oba rivalové se pustili do boje zhurta a hned v 5. minutě se zrodila první velká šance, kdy přízemní střelu osamoceného Frola vykopl gólman Vykydal. Domácí se v útoku připomněli průniky Štěpánka či Sedláčka, často také hledali dlouhými pasy Masopusta, ale chyběla jim přesnější finální přihrávka. A tak mohl znovu skórovat Frolo, který se prosadil individuálně přes obránce, ale ve vyložené pozici netrefil branku. Na opačné straně byl nejblíže ke gólu Sedláček, který si našel na hranici vápna odražený balon, ale zamířil nad. Ve 37. minutě dostali hosté výhodu trestného kopu (je nutno dodat, že velmi sporně odpískaného) a Kroulík vyslal dokonalou navštívenku, se kterou nemohl bezmocný Vykydal dělat absolutně nic – 0:1.

Do kabin tak šli s náskokem Svitavští, ale přišli o něj po pěti minutách druhé půlky. Domácím se konečně povedla akce na Masopusta, ten se odpoutal od bránícího hráče a sám před Jílkem si věděl rady – 1:1. Poté ubylo šancí, zato přibylo ostrých zákroků a od kopaček se pořádně jiskřilo. O fotbalovější moment se až v 80. minutě postarali Okleštěk s Jílkem. První jmenovaný pěknou ránou zpoza šestnáctky a druhý bravurním zákrokem. Vzápětí propadl centr z pravé strany na malé vápno k volnému Masopustovi, ten se nemýlil a Slovan jásal – 2:1. A v 87. minutě mohlo být hotovo, Masopust sahal po hattricku, ale jeho rána „z první" prosvištěla nad břevnem. V nastavení poslali hosté poslední zoufalý míč do pokutového území a vzniklý závar vyřešil Čížek nejlépe, jak mohl. Jeho tvrdou střelu zastavila síť – 2:2! Rozhodčí už poté nechal jenom rozehrát a byl konec.

Hned úvodní penaltu v rozstřelu poslal Ovad vysoko nad, poté skórovali Štěpánek, Frolo, Vančura a Čížek. Okleštěk dal vedle, na Kroulíkův pokus si počkal Vykydal, Masopust nezaváhal, Jukl udržel svitavské naděje, ale ty definitivně zhasly poté, co se Staněk s jistotou trefil a Slovan bral dva body.

Fakta – branky: 50. a 81. Masopust – 37. Kroulík, 90. + 2. Čížek. Rozhodčí: Pavlas (Červená Voda). ŽK: 0:3. Diváci: 200. Poločas: 0:1.

Moravská Třebová: Vykydal – Strouhal, Marek, Vančura, Sedláček – Štěpánek, Okleštěk, Staněk, Zapletal (89. Rázl) – Polák (46. P. Šatník, 75. Nováček), Masopust. Svitavy: Jílek – T. Novák, Kubík, R. Ehrenberger, D. Jukl – Chlup, Čížek, Kroulík, Veselský (26. Petrila, 70. Válek) – Frolo, Ovad.

zdroj: denik.cz