Jak viděli utkání v Pardubičkách oba trenéři a soupeř

Pohled soupeře :

V dalším pokračování Krajského přeboru, přivítal náš A-tým na domácí půdě pro nás neznámého soupeře z Moravské Třebové. Cílem bylo navázat na odbré domácí výsledky a po prohře v Hlinsku zisk dalších třech bodů. Vše ale nakonec dopadlo úplně jinak...

Náš tým nastoupil do utkání, vlivem nejrůznějších událostí, ve velmi oslabené sestavě. První šanci utkání  tak obstarali hosté, když v 11. minutě ohrozili Švábovu branku po přímém kopu. Hned z následného protiútoku odcentroval z pravé strany Pleskot, míč našel hlavu Krejčího, který však svůj pokus nenamířil mezi tři tyče. První gól utkání viděli diváci v 16. minutě, kdy se střelou do horního rohu Švábovy branky prezentoval hostující Staněk - 0:1. Z vedení se ale hosté neradovali dlouho. Již za čtyři minuty se k přímému kopu z hranice 35 metrů postavil Klement, nacentroval míč do vápna, kde si jej našel Rössler a hlavou obstaral vyrovnání - 1:1. Jenže ve 35. minutě dokázali hosté využít velké nepozornosti v naší obraně, když Vančura prostrčil míč na nabíhajícího Sedláčka, který lehce přehodil vyběhnutého Švába a vrátil vedení na stranu M. Třebové - 1:2. Další komplikace, do už tak zdecimované sestavy, přišla ve 36. minutě, kdy zraněného Münzbergera nahradil Martan.

Druhý poločas silně poznamenala průtrž mračen, která během deseti minut udělala z hřiště doslova brouzdaliště. S těžkým terénem se lépe popasovali hosté a zle zatápěli našemu týmu. Již v 59. minutě se po přímém kopu dostal do zakončení Okleštěk a jen o pár centimetrů minul Švábovu branku. V 62. minutě zakončoval Sedláček, ale jeho pokus dokázal Šváb zneškodnit. Do ojedinělé šance se naši hráči dostali v 63. minutě, kdy za hranicí velkého vápna napřáhl Pleskot a dobrou střelou, která se sklouzla po mokrém trávníku, nadělal hostujícímu brankáři problémy. O dvě minuty déle se však skóre utkání opět měnilo, když přihrávky Vančury před prázdnou branku, dokázal využít Štěpánek - 1:3. V 68. minutě se do zakončení dostal po rohu Klementa Krejčí, ale  i tentokrát svůj pokus hlavou namířil jen těsně vedle tyče. V 74. minutě to bylo již o tři góly, když se po rohovém kopu hostů dokázal prosadit Masopust 1:4. Tečku za utkáním udělal v 85. minutě Staněk, který překonal Švába střelou z vápna - 1:5

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Zápas jsme zvládli v pohodě a úplně zaslouženě vyhráli. Řekl bych, že kluci sami po deseti minutách zjistili, že se s tímto soupeřem dá hrát, vycítili, že si mohou dojít pro úspěšný výsledek a šlapali na sto procent. Domácí neměli na hřišti výraznější osobnost, dali nám sice gól po dobře kopnuté standardce, ale to bylo v podstatě všechno, co předvedli. My jsme nekazili, ve všech řadách jsme zahráli velice dobře a neublížil nám ani déšť ve druhém poločase, protože jsme hráli šikovně a neměli potíže s kontrolou míče ani s kombinací. Z výborného výkonu celého mužstva vyniklo trio Vančura, Staněk, Sedláček. Rád bych pochválil také rozhodčího Peška, moc se mi líbilo, s jakým citem pro hru zápas řídil.

Luboš Pilař, trenér Pardubiček: „Nastoupili jsme v kombinované sestavě a naší nepohodu ještě více narušilo brzké zranění Münzbergera, který musel odstoupit. Moravská Třebová byla rychlejší, pohyblivější a také se lépe vypořádala s mokrým terénem. Po změně stran nás přehrávala, nicméně nutno konstatovat, že jsme měli na hřišti čtyři kluky z béčka. A rozdíl mezi oběma soutěžemi je nepopsatelný. V kádru máme jedenáct, dvanáct hráčů na krajský přebor. Ostatní mohou hrát tak deset minut. Za klíčový považuji druhý gól v naší síti, který přišel ještě v první půli asi deset minut po našem vyrovnání."

zdroj : deník.cz