A muži - Holice

SKP Slovan - SK Holice    1 : 1 (0:0 - na p.k. 5 : 6

branka : 60. Staněk

Vykydal – Novotný, Vančura, Marek, Zapletal – Okleštěk, Staněk, R. Šatník, Sedláček – Štěpánek, Masopust.

Slovan měl celé utkání mírně navrch, hosté snad lépe kombinovali, ale jejich snaha končila před pokutovým územím. V první půli si domácí vytvořili dvě velké šance, ale Sedláček sám před brankářem ani Masopust po rychlé kombinaci se Sedláčkem nemířili přesně. Navíc zjevný penaltový zákrok na Masopusta zůstal bez povšimnutí rozhodčího.

Stejný obraz měl i druhý poločas, kdy nejprve zahodili možnosti Vančura a Masopust. Až v 60. minutě napřáhl z 25 metrů Staněk a míč skončil v levém růžku – 1:0. Zvýšit mohl Masopust, ale ten neměl gólový den, zato hostující Jedlička ano a deset minut před závěrem se trefil nechytatelně – 1:1. Pak ještě mohl strhnout vedení na stranu domácích Masopust, ale střílený centr nedokázal usměrnit hlavou do branky. Při následném protiútoku navíc fauloval a po druhé žluté kartě zamířil pod sprchy. V penaltách zaváhali z domácích Okleštěk a v sedmé sérii Šatník, takže Holice braly s velkým štěstím druhý bod.

Ladislav Kučerňák : Musím říci, že hosté si nezasloužili ani bod. Neměli žádnou šanci, ale ze své jediné střely trefili šibenici, k tomu zvládli penalty lépe než my a rázem mají dva. S výkonem týmu jsem spokojen. Z naší strany to byl kvalitní zápas, dobře jsme se na soupeře připravili a skoro k ničemu ho nepustili. Celé mužstvo pracovalo dobře, byli jsme lepší, bohužel jsme ale ze tří čtyř velkých šancí nedokázali přidat další góly. Samozřejmě mě mrzí vyloučení Masopusta, ale on je typ hráče, který chodí do soubojů tvrdě a někdy jsou z toho fauly. Nic naplat, příště se budeme muset obejít bez něho.

Václav Velinský, trenér Holic: „Podali jsme nejhorší výkon v sezoně. Pokud neslezeme z hrušky sami na zem, tak nás z ní někdo brzy sestřelí! Snad jen naše obranná řada snese přísnější měřítko. Ostatní byla jedna velká hrůza. Hráli jsme bez nasazení a sebeobětování. Bez těchto atribut se v současné době na této úrovni fotbal hrát nedá. Popravdě jsme si nezasloužili ani bod a nakonec máme trochu paradoxně dva. Poprvé jsme si totiž mohli vyzkoušet novinku v podobě penalt. Dva hezké momenty by se v zápase přeci jen našly. A to vstřelené branky, ty byly opravdu výstavní. Tu naší zařídila jediná střela v utkání mezi tyče…"