^ nahoru

A muži - MFK Chridim B

SKP Slovan - MFK Chrudim B   1:1 (1:0) PK 1:3

Branky: 43 Vančura (pk) - 79 Hauf

Vykydal – Rázl, Marek, Vančura, Zapletal – Okleštěk (88. Kalus), Šatník, Staněk, Sedláček – Štěpánek (31. Polák), Masopust.

      Úvod patřil hostům, domácí postupně hru vyrovnali, ale obě obrany pracovaly spolehlivě a proto šancí bylo na obou stranách minimum. Tu hostující měl Žalud, který v dobré pozici zakončil jen do Vykydala. V závěru poločasu hosté chybovali v rozehrávce a celá situace skončila pokutovým kopem, když byl faulován Polák, pokutový kop proměnil Vančura.

       Po změně stran se hráči MFK začali tlačit více dopředu a náš tým spoléhal na brejky, bohužel Masopusta, Poláka i Sedláčka vychytal hostující Trojan. Závěrečná dvacetiminutovka patřila hostům, kteří deset minut před koncem dokázali po chybě Vančury vyrovnat. Dvě minuty před koncem mohl strhnout vítězství na stranu hostí Andrle, ale jeho gólovou hlavičku dokázal Vykydal vyrazit. V penaltovém rozstřelu sice hostující Andrle jako první nedal, ale Trojan zlikvidoval pokusy Sedláčka, Vančury i Kaluse, proměnit dokázal pouze Staněk a když hostující Netušil, Štěpánek a Kroutil proměnili, odvezli si hráči MFK Chrudim B domů dva body.

 

Ladislav Kučerňák, trenér : Bylo to kvalitní utkání, v němž jsme změřili síly s velice dobrým soupeřem. Herně jsme z této konfrontace vyšli se ctí, když jsme byli schopni si vypracovat tři vyložené šance, kdy jsme šli sami na branku, ale pohříchu zůstaly bez využití. V závěru jsme přišli o těsný náskok po zaváhání jinak nejlepšího hráče zápasu. Musím pochválit brankáře Vykydala, který těsně před koncem zlikvidoval vyloženou šanci hostů. Penalty nám v poslední době nějak přestaly jít, první dvě jsme nedali a v rozstřelu neuspěli. S předvedenou hrou jsem byl spokojen, s výsledkem ovšem nikoli, protože jsme mohli získat více než bod.

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim : První polovina poločasu patřila nám. Drželi jsme míč, hráli s chutí a z domácích byl cítit respekt. Bohužel jsme museli nuceně střídat a naše hra touto změnou, která se promítla i do rozestavení na zbytek poločasu utrpěla. I přesto jsme byli v defenzívě bezchybní až do 40 minuty, kdy jsme chybovali opravdu dětinsky. Po změně stran jsme se chtěli více tlačit dopředu a na hřiště jsme šli s vědomím, že jsme doposud žádné utkání, ve kterém jsme prohrávali, nedokázali otočit a tak velmi kvituji, že hráči ukázali charakter a nakonec se to dnes podařilo i když "jen" za dva body. Domác& iacute; potvrdili mé očekávání, hráli výborně, organizovaně a prokázali velkou kvalitu.