Sokol Dolní Újezd - SKP Slovan 1 : 2 (0:0)

branky: 62. J. Částek – 82. Okleštěk, 88. Masopust

Rozhodčí: Schmeiser (Roveň)

ŽK: 1:2

Diváci: 80

Vykydal – Dokoupil, Novák, Strouhal, R. Šatník – Nováček (56. Škranc), Staněk, Okleštěk, Sedláček – Masopust (90. Kalus), Štěpánek (90. Polák).

V zajímavém střetnutí se do první možnosti dostal hned ve 2. minutě třebovský Novák, ale Pravec ho vychytal. Na opačné straně prověřil Vykydala štiplavou střelou Fulík. V poli měli navrch Slovanisté, kteří se několikrát dostali po kombinačních akcích do dobrých pozic, které ale především Masopust nedokázal úspěšně zakončit. I domácí sice dovedli zahrozit, ale když tutovku Mandlíka pokryl Vykydal, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Po změně stran měli nadále míč více na kopačkách hosté, přesto v 61. minutě inkasovali, když po vydařené souhře prostřelil Vykydala J. Částek – 1:0. Slovan reagoval zvýšeným úsilím, Masopustovo sólu ale zmařil Pravec a v 80. minutě mohli domácí rozhodnout, nekrytý Mandlík ovšem hlavou těsně minul. Dvě minuty nato bylo vyrovnáno poté, co Pravce překvapil trestný kop Oklešťka – 1:1. V 88. minutě pak Třebová dokonala obrat, když její rychlý kontr zakončil po zpětné přihrávce Štěpánka nekompromisně „pod lať" Masopust.

Tomáš Abt, trenér Sokola Dolní Újezd: Soupeř nás ze začátku svým nasazením a důrazem přehrával a vypracoval si několik šancí. My jsme hru vyrovnali zhruba po čtvrthodině a také se do několika možností dostali, poločas ale skončil bez branek. Po přestávce se nám podařilo skórovat a už jsem věřil, že duel dotáhneme k vítězství. Škoda, že Mandlík, který měl na hlavě druhý a možná rozhodující gól, netrefil branku. Hosté v úplném závěru dvěma góly obrátili výsledek, my jsme zůstali bez bodu a to je pro nás obrovská ztráta. Přitom druhou gólovou akci soupeře jsme mohli a měli na polovině hřiště přerušit a zastavit. Klidně za cenu faulu a žluté karty, ale bohužel se to nestalo.

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Naše vítězství je sice šťastné, ale myslím, že zasloužené, protože jsme měli více šancí než domácí a hru jsme po většinu času kontrolovali. Problémy nám dělali vysoký Vomáčka, který vyhrával většinu vzdušných soubojů, a také šikovný mladík Drahoš. Náš výkon se mi celkem líbil, i když za stavu 1:0 nám hodně zatrnulo, když byl soupeř blízko ke druhé brance. Ke konci nám pomohlo zaváhání brankáře při trestném kopu a potom jsme po pěkné rychlé akci rozhodli o výhře. Mohli jsme rozhodnout dříve, to bychom ovšem museli naše gólové šance vyřešit lépe.