branky: 12. a 90. Stejskal (obě z pen.).

ČK: 0:1 (12. Novotný).

Diváci: 110.

Polička: Slaný – Pavliš, Štěrba (79. Bureš), Jílek, Klein – Poul (90. V. Netolický), Švec (83. Vondra), Andrle (63. R. Netolický), Navrátil – Mužík, Stejskal.

SKP SLOVAN: Vykydal – Novotný, Dokoupil, Vančura, Škranc – Polák (70. Linhart), Staněk, Sedláček, Novák – Masopust, Štěpánek.

Po nepovedené letní přípravě, ve které jsme navíc přišli o R. Šatníka, který skončil s fotbalem a Oklešťka, který se vrátil do Zábřehu kde bydlí jsem v prvním podzimním kole zajížděli do Poličky k okresnímu derby. V sestavě navíc chyběl Strouhal, který je pracovně mimo. Klíčová situace zápasu se odehrála ve 12. minutě, kdy nejprve neproměnil velikou šanci Masopust po průniku Štěpánka, z protiútoku zahrávali domácí roh, který jsme nedokázali ubránit a po střele domácího hráče na brankové čáře zahrál rukou Novotný, byl vyloučen a nařízený pokutový kop proměnil Stejskal. Museli jsme hrát skoro osmdesát minut v deseti, ale přes početní oslabení jsme drželi rovnocennou partii. Domácí se sice snažili co nejrychleji přidat druhou pojišťující trefu, ale to se jim nedařilo.

Ve druhém poločase jsme se sympaticky pokoušeli o vyrovnání, i v deseti jsme si vypracovali několik šancí a zejména při hlavičce Masopusta k němu byl velice blízko, Slaného však zachránila konstrukce jeho svatyně. Šance však měli i domácí, byl k vidění zajímavý fotbal a utkání mohlo skončit jakkoli, zejména v závěrečné patnáctiminutovce jsme byli lepším týmem, ale v 90. minutě fauloval Vykydal ve vlastní šestnáctce a druhá Stejskalova penalta definitivně rozsekla zápletku tohoto zajímavého derby.

Hodnocení trenérů :

Jiří Valta, trenér SK Polička: Do utkání jsme šli s jasným cílem získat tři body, hrát aktivně a fyzicky náročně. Průběh hodně ovlivnilo brzké vyloučení hráče soupeře, po kterém jsme šli z penalty do vedení. Proti deseti se hraje těžko a potvrdilo se to. K tomu, abychom se mohli uklidnit, nám chyběl druhý gól, který jsme nedali, i když šance na to byly, ale proti byl výborně chytající Vykydal. Musím říci, že ve druhém poločase podal Slovan velice kvalitní výkon i v deseti, ukázal, že má sílu v záložní a útočné formaci. Nám se stále nedařilo pojistit vedení, takže jsme v několika případech měli i dost štěstí, že jsme o náskok nepřišli. Až do 90. minuty, kdy jsme zvýšili na 2:0, nebylo nic jasného, takže za tři body jsem opravdu rád. Pozitivem je, že do základu nastoupili mladík Andrle a novic ze Svitav Štěrba a nezklamali. Řekl bych, že pro diváky v hledišti to bylo zajímavé utkání, ale pro mě jako pro trenéra to bylo v některých fázích o nervy.

Ladislav Kučerňák, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Přes porážku jsem s úrovní naší hry v tomto utkání spokojen. Bohužel se na výsledku podepsala po deseti minutách hrubka brankáře, na kterou jsme doplatili inkasovaným gólem z penalty a vyloučením Novotného, který vzniklou situaci hasil rukou na brankové čáře. Ostatně také druhý pokutový kop v závěru byl po školáckém faulu Vykydala, jemuž tentokrát zápas moc nevyšel. Na to, že jsme byli tak dlouho v deseti, jsme určitě neodehráli špatné utkání a kluci mě svým výkonem příjemně překvapili. Hráli s nasazením, důrazně, dokázali si i vypracovat nadějné šance a byla jen škoda, že třeba Masopust trefil svojí hlavičkou jen spojnici. Celkově to byl fotbal solidní kvality a věřím, že příště se dostaví i příznivý výsledek.