8. kolo - 1.A třídy

SKP Slovan Moravská Třebová - Spartak Slatiňany    4 : 0 (2:0)

branky : Staněk, Kučerňák, Linhart, Masopust

Vykydal - Strouhal, Vančura, Marek, Novák - Linhart, Staněk (75. Polák), Sedláček, Štěpánek (63. P.Šatník) - Kučerňák, Masopust

Do dalšího utkání jsme nastoupili s již uzdraveným Vančurou, ale pro změnu nám chyběli zranění R.Šatník a Okleštěk. Hned v první minutě vystihnul Kučerňák špatnou rozehrávku hostí, snažil se přehodil cca z 30-ti metrů golmana, což se mu podařilo, ale bohužel netrefil branku. Ve 3. minutě po střele Sedláčka hostující brankář s námahou vytlačil míč nad břevno. V 5. minutě přišla po naší špatné rozehrávce šance hostí, naštěstí hostující útočník nemířil přesně. V 17. minutě utekl hostující obraně Kučerňák, připravil dobrou střeleckou pozici pro Staňka, ale jeho střela těsně minula hostující branku. V 18. minutě přišel centr hostí ze strany, se kterým měl nakonce Vykydal spoustu práce když s námahou vytlačil míč směřující překvapivě do branky nad břevno. O tři minuty později, vyslal po levé straně za obranu hostů Sedláček přesným pasem Staňka, ten vnikl do pokutového území a mířil přesně - 1:0. Ve 33. minutě přišel asi rozhodující okamžik utkání, Strouhal poté co by sám faulován zbytečně oplácel a udeřil protihráče za což byl správně vyloučen, hosté však místo toho aby se uklidnili a hráli dlouhou přesilovku tak nejprve hráč č. 9 na faulujícího Strouhala plivnul a šel také pod sprchy, což se nelíbilo jeho spoluhráči s číslem 7, řekl rozhodčímu co si myslí o jeho verdiktu, přitom opakovaně uhodil láhví na pití o zem a tak i on putoval pod sprchy, přesilovku jsme tak nakonec hráli my. Tento okamžik ovlivnil celý další průběh, včetně kvality hry, která proti výbornému začátku upadla do průměru. Ve 45. minutě poslal Novák do brejku Kučerňáka a ten přesnou střelou po zemi zvýšil na 2:0,  v nadstaveném čase zkusil z velké dálky překvapit hostujícího golmana Sedláček a moc nescházelo, aby se trefil i on.

V úvodu druhého poločasu předvedla pěknou akci dvojice Masopust - Sedláček, kterého střela byla ztečována na roh. V 53. minutě utekl hostující obraně po pravé straně Linhart a přesnou střelou z úhlu zvýšil už na 3:0. V 57. minutě po samostatné akci Štěpánek jen těsně minul hostující branku. V 82. minutě utekl hostující obraně Masopust, ale i on ve vyložené pozicií minul branku. O tři minuty později již skóroval když si jeho tvrdou střelu z pravé strany srazil jeden z hostujících obránců do vlastní sítě. Připsali jsme si tak zasloužené, již páté vítězství v řadě.