9. kolo - 1.A třídy

Sokol Morašice – SKP Slovan Moravská Třebová   0 : 6  (0:3)

Branky : Masopust  3, Štěpánek, R.Šatník, Vančura p.k.

Vykydal – R.Šatník, Marek, Vančura, Novák (40. Polák) – Sedláček (80. Kalus), Okleštěk, Staněk, Štěpánek – Masopust, Kučerňák

Od úvodních minut byl Slovan jasně lepším mužstvem a od  desáté minuty bylo jasné, že utkání bude otázkou skóre a že hráči Slovanu si ho můžou pokazit pouze sami nějakou individuální chybou nebo nedisciplinovaností, což se však naštěstí nestalo.

Ve 4. Minutě po špatné rozehrávce domácího golmana skončil míč u Štěpánka, který ho přesným lobem z cca 30-ti metrů poslal do domácí branky – 0:1. V 10. minutě vystihl Masopust rozehrávku domácí obrany na hranici velkého vápna a přesnou střelou z výšil na 0:2 pro Slovan. Ve 14. minutě předvedli pěknou kombinaci po pravé straně Kučerňák z Oklešťkem, který zpětnou přihrávkou našel Masopusta, ale ten trefil pouze golmana. Ve 24. Minutě přišla akce dva na nikoho v podání dua Masopust – Kučerňák, druhý jmenovaný dal gól do prázdné branky, ale dle pomezního rozhodčího se jednalo o ofsajd. Ve 37. Minutě se dostal a do pokutového území R. Šatník, předložil míč Sedláčkovi, ale ten trefil prostor kde byl připraven domácí brankář. Ve 39. Minutě jsme rozehráli roh na krátko, Oklešťkův centr našel přesně hlavu R. Šatníka a bylo to – 0:3. Vzápětí se v souboji na polovině hřiště nepříjemně zranil Novák, což byla nakonec jediná kaňka na celém utkání.

Druhý poločas začal tak jako ten první skončil, tedy dalšími šancemi Slovanu, ve 47. minutě po rohu Okleštka a Masopustově hlavičce se vytáhnul domácí golman a míč vytlačil na roh. V 55. Minutě po rychlé kombinaci tria Sedláček – Okleštěk – Masopust trefuje posledně jmenovaný břevno domácí branky. V 62. Minutě zahrál domácí hráč rukou v pokutovém území a kopala se penalta, tu Vančura bezpečně proměnil tvrdou střelou pod břevno – 0:4. V 67. Minutě napřáhl na hranici pokutového území staněk, jeho sřela skončila na tyči, ale odražený míč poslal Masopust do sítě – 0:5. V 73. minutě napřáhl po zpětné přihrávce Kučerňáka opět Staněk, domácí golman konečky prstů vyškrábl tuto tvrdou střelu na roh. V 84. Minutě se do domácího pokutového území vřítil R. Štaník, ale střela mu nesedla a trefil pouze náruč domácího golmana. V 83. Minutě poslal Polák do brejku štěpánka, ten vrátl mič pod sebe Masopustovi a ten už měl lehkou práci – 0:6. O dvě minuty později přišla po rohovém kopu gólová hlavička R. Šatníka, ale domácí golman se opět vytáhnul a vyškrábnul míč na roh. Dvě minuty před koncem další velká šance po rohu, ale Mare trefil pouze domácího golamna.

Jednoznačná záležitost pro náš tým, Slovan domácí po celé utkání přehrával o jeho převaze svědčí poměr rohů 0:12 a střel na branku v poměru 1:17.