19. kolo Tlapnet Krajského přeboru mužů (Přelouč)

SKP Slovan Moravská Třebová - FK Přelouč  5:1 (2:1)

Branky: 42. R. Šatník, 44. Polák, 55. Vančura, 68. Nováček, 85. Novotný – 5. Mihovský.

Vykydal - Dokoupil, Marek, Strouhal, Novák - Vančura, Staněk, Šatník, Polák (77. Aberle) - Štěpánek (79. Novotný), Šrom (60. Nováček)
ŽK: 4:2. Střely 9:10, na bránu 7:3, rohy 6:4.

Rozhodčí: Komínek (Jačisko, Jelínek).

Utkání sledovalo 110 diváků.

Pro domácí utkání nezačalo dobře. Hned v 5. minutě si naběhl na roh malého vápna Mihovský a hlavou poslal centr Vančury ke vzdálenější tyči - 0:1. O minutu později mohlo uděřit i na druhé straně, když slibná šance M. Vančury končí jen rohovým kopem. Projev Slovanu byl v dalším průběhu pomalý, hosté stačili vždy soupeře dostoupit.. Ale ani Přelouč nevymyslela nic převratného. Ve hře bylo hodně chyb. Od vstřeleného gólu v počátku utkání nedošlo ani k jedné události, o které by se bylo třeba zmínit. Slovan procitl až v závěru poločasu. Ve 42. minutě si naběhl na rohový kop Staňka Šatník a jeho hlava mířila přesně - 1:1. Sotva dozněl oslavný chorál, na přízemní pas Šroma napříč pokutovým územím si naběhl Polák a Konvalinovi nedal šanci - 2:1.
Druhý poločas byl o něčem jiném. Slovan převyšoval Přelouč ve všech směrech. V 55. minutě po příhře Šroma vymyslel M. Vančura perfektní zakončení lobem alá Djokovič - 3:1. 58. minuta a Šrom si v rohu šestnáctky poradil se dvěma obránci, naservíroval balon před bránu, kde však Polák s Novákem promáchli. 68. minuta - v jednoduchosti je síla. Štěpánek narazil mezi beky Nováčkovi, který s přehledem pod Konvalinou vstřelil čtvrtý gól. Hosté ve druhé půli měli jen jeden záblesk, a to když Beránek ve slibné pozici přestřelil. V 77. minutě nastoupil do hry M. Aberle, ikona moravskotřebovské kopané. Dostal se i do slibné šance, ale svoje konto (38 gólů) v barvách Slovanu nenavýšil. V 85. minutě Nováček postupoval pokutovým územím jako nůž máslem, míč se dostal ke zcela volnému Novotnému, který vstřelil druhý gól ve své kariéře - 5:1.