^ nahoru

Třemošnice - 7. kolo krajského přeboru mužů

SKP Slovan Moravská Třebová - ŽSK Třemošnice 2:1 (0:0)

Vykydal - Novák, Murin,R. Šatník, Švanda - Štaffa (84. Nováček), Staněk, Huryta, Strnad - Polák (73. Frisch), Šrom (66. Potáček)

Roz: Bednář (Jansa, Komínek) - ŽK: 2:2 (Švanda, Polák) - Střely: 8:11 (3:5) - Na bránu: 6:5 (2:3) - Rohy: 4:2 (2:0)

Slovan chtěl potvrdit vítězství z Chocně. V základní sestavě však chyběli Sedláček s Vančurou. A zejména absence Sedláčka byla znát. 6. min po zpětné hlavičce Nováka a nedorozumění v obraně domácích se do šance dostal Hejcman, Vykydal však vystoupil velmi rychle a požár uhasil. 9. Tutovku Huryty maří dobrým zákrokem brankář Jílek. V 19. chyboval Slovan v rozehrávce, na Šebkovu přihrávku Hejcman nedosáhl. 25. Jan Vančura protáhl křížnou střelou Vykydala.
Druhý poločas začal dvěma příležitostmi hostů. V 46. Hejcman sám na hranici velkého vápna mířil vysoko. 48. Opět Hejcman v akci. Jeho střelu z úhlu Vykydal vyrazil na roh. 51. Konečně slibná akce domácích. Novák vyslal na zteč Poláka, ten pronikl do šestnáctky, byl sražen obráncem - penalta. Odpovědnost vzal na sebe kapitán Novák, ale jeho pokus do středu brány Jílek vyrazil. Na pokyn asistenta rozhodčího se penalta opakovala. Brankář předčasně vyrazil vpřed. Posouzeno hodně přísně. Tentokráte si vzal balon Staněk a poslal Slovan do vedení - 1:0. V 62. bylo vyrovnáno. Laxní přístup v obranné fázi domácích potrestal P. Šindelář - 1:1. V 76. kopali domácí rohový kop. Na centr Strnada vyskočil Šatník, míč z jeho hlavy skončil v klubku hráčů. Tam si ho našel veterán Potáček a chytrou střelou poslal Slovan do vedení - 2:1. Když v 83. hostující Šebek mířil nepřesně, vítězství připadlo domácím. Třemošnice byla však velmi dobrým soupeřema měla i více šancí. Domácí tentokráte jen bojovali.
Bilance soupeřů:7 utkání: 4 - 2 - 1, skóre 13:9. Střelec vítězné branky Martin Potáček (33. zásah za Slovan) potěšil oko diváka i odpoledne dvěma göly a dvěma asisitencemi v utkání Slovan C - Boršov 7:1. A to trénuje Boršov jeho otec!