^ nahoru

Dolní Újezd - 10. kolo krajského přeboru mužů

Sokol Dolní Újezd - SKP Slovan Moravská Třebová 1:4 (0:1)


Kamisch - Strouhal, Šatník, Murin (56. Neumann), Novák - Štaffa, Sedláček, Staněk, Strnad (87. Matoušek) - Šrom, Polák (78. Huryta)


Roz.: Jansa (Pavlas,Štěrba) - ŽK: 2:1 (Murin) - Střely: 8:14 (6:7) - Stř. na bránu: 4:6 (3:3) -Rohy: 9:3 (4:1)!


Dolní Újezd měl být po výprasku v Chrudimi snadným soustem pro rozjetého vlka z Moravské Třebové. Úvod utkání však zastihl Slovan v nedbalkách. Domácí nastoupili do utkání s velkou snahou. V 8. si naběhl na kolmici Mandlík, zamířil k tyči, Kamisch vyškrábl střelu na roh. 14. Frňka se dostal za obranu Slovanu, byl sám před golmanem, ale Kamisch vytáhl zákrok dne a v kritické situaci nataženou nohou srazil balon do rohu. Poté se hra na nerovném terénu odvíjela od šestnáctky k šestnáctce. Čipernější byli domácí. Hosté se více osmělili v 29.min. a hned z první vážnější akce skorovali. Brankář Janecký neudržel Šromovu střelu a hbitý Štaffa rozvlnil síť - 0:1. Újezd se snažil, zejména Frňka a Čejka byli nebezpeční. 43. spolupráce dvou jmenovaných končí střelou tesně vedle brány.
Ve druhém poločase už dominovali hosté. Drželi pevně na uzdě spurného koníka a každou jeho chybu trestali. 52. po faulu na Staňka zahrával trestný kop z 22 m Šrom. Šrom,šromy, šromajdá a ve vinklu je kulajda - 0:2. O chvíli později Štaffa posunul balon Staňkovi a ten šikovně z 20 m k tyči zvýšil vedení hostů na 3:0. 60. Ojedinělý atak domácích ve druhé půli a Kamisch hasí požár včasným vyběhnutím, střelu sráží do bezpečí. 69. Sedláček na vlastní polovině prostrčil balon přes soupeře, přestál kosu dalšího soka a řítil se jak sentinel na osamoceného brankáře. Došla mu však pára, akci zabrzdil, po střetu s Janeckým se k odraženému balonu dostal Strnad. Jeho střela jen donutila ptactvo  v korunách stromů k odletu. 71. Polák důrazem procedil balon přes obránce a zkušeně na zadní tyč navýšil skore ve prospěch svých barev - 0:4. 86. Trestný kop domácích zprava, nešťastná teč ve skluzu Nováka - 1:4. Stínem utkání bylo těžké zranění Ondry Murina (zlomenina nosu).


Statistika Dolní Újezd - SKP Slovan Moravská Třebová: 5 utkání, 2-1-2, skóre 7:6. Štaffa vstřelil 3 gól, Šrom 8., Staněk 38. a Polák 11. gól ve Slovanu.
(vp)