^ nahoru

Polička - 11. kolo krajského přeboru mužů

SKP Slovan Moravská Třebová - SK Polička 1:1 (0:0), PK 1:4.


Kamisch - Neumann (55. Švanda), Šatník, Novák, Strouhal - Štaffa, Staněk, Sedláček, Strnad (89. Mikšánek) - Šrom (62. Frisch), Polák (29. Murin).


Roz. Braun (Mrkvička, Schmeiser) - Střely: 11:10 (7:5) - Na bránu: 4:7 (2:3) - Rohy: 6:8 (5:5) - ŽK: 3:2 ( Šatník, Strouhal, Murin).


Pětatřicátý zápas okresních rivalů začali lépe domácí. Ve 2. min si na centr Staňka naběhl mladík Neumann, jeho střelu hlavou Dobeš chytil. Hosté, v jejichž sestavě nastoupili borci z Afriky a Austrálie, odpověděli v 9. min. To si na kolmici za obranu zaběhl Rattonong, ocitl se sám před Kamischem. Gólman domácích byl však z branky velmi rychle a srazil střelu na roh. 17. Štaffa krásným křížným pasem vysunul Strnada, ten z jedničky předal Šromovi, který z pěti metrů bránu trestuhodně minul. 28. Kamisch rychlým výhozem nastartoval Sedláčka, ale přečíslení zmařila zpackaná přihrávka. 33. Před bránou hostů se střílelo jako u Verdunu. Staněk i Šrom pálili slepými. 35. V šanci Poličky se ocitl Petr, když proběhl po pravé straně až do pokutového území Slovanu. Se střelou si Kamisch poradil. 37. Šrom připravil naději Novákovi, ten mířil jen do boční sítě. Za zmínku stojí trestný kop domácích, zahrávaný z oblouku pokutového území.R ozhodčí nepochopitelně odkrokoval vzdálenost! Hradba těl z domácích a hostujících hráčů stála sedm metrů před balonem. Specialista na trestňáky Šrom trefil horní okraj početné zdi.
Druhý poločas začala lépe Polička. V 49. tvrdou ránu Netolického z dálky vyrazil Kamisch daleko do pole. Ve hře obou týmů bylo hodně falešných tónů, ve druhé části více na straně domácích. Dlouhé minuty se hrály bez střelby na bránu, či slibnějších šancí. Až závěr utkání byl hektický. 86. hostující Jílek zazdil tutovku, když se ocitl sám před Kamischem. Strážce klece předvedl dobrý zákrok a nohou balon vyrazil. Trenér hostů vysunoval na rohy kanonýra Stejskala, který do zápasu nastoupil na stoperu, na hrot. Tah se povedl. Po rohovém kopu obrana Slovanu nedokázala míč odkopnout do bezpečí, balon se odrazil ke Stejskalovi, který zblízka pod tyč rozvlnil síť. Domácí stejnou mincí odpověděli v 90. Na roh Murina naskočil Šatník a v pádu hlavou vyrovnal.
Penalt. rostřel: Stejskal 0:1 - Staňkovu střelu s tempem slimáka Dobeš vytěsnil. Staněk poprve nedal v historii rozstřelů! Jílek 0:2 - Strouhal 1:2. Mužík se štěstím 1:3. Novák mířil vysoko - Mbah prudkou ranou pod tyč 1:4.
Bilance SKP Slovan Moravská Třebová - SK Polička: 35 utkání, 14 - 9 - 12 +1 prohraný rozstřel, skóre 40:36. Roman Šatník vstřelil jubilejní 30. gól za Moravskou Třebovu.
(vp)