^ nahoru

Moravany - 12. kolo krajského přeboru mužů

Moravany - SKP Slovan Moravská Třebová 1:1 (0:1), PK 5:4


Kamisch - Strouhal, Šatník, Novák, Švanda - Štaffa (80. Neumann), Staněk, Sedláček, Strnad - Murin (89. Mikšánek), Polák (71. Frisch)


Roz: Poláček (Zita, Pešek) - ŽK: 3:2 (Staněk, Strnad) - Střely:10:6 (2:4) - Na bránu: 6:3 (1:2) - Rohy: 7:2 (4:2)


Slovan chtěl v Los drnos aréně v Moravanech bodovat naplno. Stejný úkol měli i domácí. V 9. Murinův lob přes golmana byl krátký. 13. Akci Novák, Polák, Sedláček zastavil nepochopitelně praporek asistenta rozhodčího. 20. Kamisch si vychutnal střelu J. Lukase. 26. Machova střela z nulového úhlu olízla břevno. 33. Po rohu domácích Kříž hlavou těsně minul cíl. 34. Přízemní centr Štaffy z pravé strany uklidil Murin z jedné přesně k tyči - 0:1. Na úzkém hřišti se čistého času odehrálo hodně málo. Míč byl víc v autu než na hrací ploše.
Vstup do druhého dějství vyšel lépe domácím. V 48. závar před bránou Slovanu vyřešil Švanda odkopem z brankové čáry. 57. Na trestný kop Murina si naběhl Šatník, branku hlavou netrefil. Slovan hrál dietní fotbal bez pikantních akcí a bez střelby. Ve druhém poločase místo hry dopředu podnikal jen průzkumné ataky, které nevedly k zakončení či k šanci. Jen dva zdvořilostní pozdravy brankáři domácích, to bylo hodně málo aktivity. 61. Kamisch vyrazil střelu V. Nováka na roh. 66. Moravany vyrovnali po centru z pravé strany. Na něj si vyskočil kanonýr Poláček, Kamisch jeho střelu reflexivně vyrazil, na reparát byl krátký - 1:1.
A tak jako před týdnem v zápase s Poličkou došlo na penaltový rozstřel. Hned v první sérii hostující Sedláček branku netrefil. Domácí Záleský, Knote, J. Lukas, V. Novák a Veselý, hostující Frisch, Strouhal, T. Novák, Švanda proměnili. Výsledek tedy 5:4 pro Moravany.
Bilance SKP Slovan Moravská Třebová - Moravany: 11 utkání, 5 - 2 - 4 + 1 prohraný rozstřel, skóre 13:13. Ondřej Murin 2. gól za Slovan.
(vp)