^ nahoru

⚽ MP - podzim 2022 - hodnocení

Tak nám skončila podzimní část sezóny a je čas se ohlédnout zpátky a provést její rekapitulaci.     

Mladší přípravka jsou kluci a holky narození 2014–15 (holky mi snad prominou, že když dále napíšu kluci, myslím tím i „naše“ holky). A bylo jich do 25. Většina z nich chodila trénovat opravdu poctivě, a hlavně s velkým elánem a nadšením (ale i tady by se někteří měli polepšit). To byl také jeden ze základních kamenů jejich výkonnostního růstu. O kvalitu tréninkového procesu se starali trenéři Vladimír Dokoupil (VD1) a Vladislav Doseděl (VD2). Veliká škoda byla, že aktivní trenérskou kariéru ukončil Filip Trnka. Tímto bychom mu chtěli poděkovat za jeho velký podíl na tom, kam jsme se s kluky výkonnostně posunuli.

V červenci jsme absolvovali fotbalový kemp, který měl dle hodnocení rodičů a spokojenosti samotných hráčů velmi vysokou úroveň. V půli srpna jsme pak navázali pravidelnými tréninky na hřišti Slovanu. Trénovali jsme 2x týdně a docházka byla velice dobrá, neomluvených absencí bylo velmi málo. Našim hlavním cílem bylo probudit v našich svěřencích fotbalové geny a aby měli rádi pohyb, speciálně pak fotbal. Kluci se naučili, jak se správně rozcvičit. Zvládli základy běžecké abecedy, obratnosti a individuální techniky s míčem. Velká část všech tréninků pak byla zaměřena na vzájemné souboje a zápasy 1:1, 2:2, případně pak hra v početní výhodě či nevýhodě. To byl vklad pro samotné turnajové zápasy, kde kluci mohli prodat to, co natrénovali. Krásný na tom bylo, že nedělali rozdíl mezi opravdovým zápasem na turnaji nebo „jen“ tréninkovou hrou, vždycky do toho šli „na plný prdy“ a chtěli vítězit, ovšem ne za každou cenu. Hra fair play byla vždy na prvním místě. Spolu v ruce s tím šlo to, že jsme kladli důraz na vzájemné soužití a slušné chování všech kolem týmu MP (trenéři, hráči, hráčky, rodiče, diváci, …).         

Výsledky a hodnocení ročníku 2014. Kádr tvořili tito hráči: Hanousek, Doseděl, Ladra, Kos, Kolísek, Rusňák, Dorazil, Mach, Smékal, Mackerle, Maus, Novák. Kluci se zúčastnili sedmi turnajů, odehráli 19 zápasů. A naše bilance byla 12 výher a 7 proher při skóre 144 : 87. A jak viděl jejich výkony zápasový trenér VD2: Na základě loňských výsledků, jsem předpokládal, že budeme patřit mezi lepší týmy. To se také splnilo. Dokonce jsme od trenérů jiných týmů dostali uznání za výkonnostní progres. Velký pokrok jsme udělali hlavně v individuální hře s míčem. Ještě však musíme hodně zapracovat na zdravé sebedůvěře hráčů a týmovém vítězném duchu. Protože byl velký rozdíl ve výkonu v zápasech, ve kterých když jsme šli do vedení, tak jsme hráli super fotbal. Ale když jsme začali prohrávat, kluci dali hlavu dolů a nevěřili tomu, že by i takový zápas mohli zlomit a vyhrát. Díky tomu jsme párkrát úplně zbytečně prohráli. Měli jsme výbornou partu, a to je ten nejlepší základ každého úspěšného mančaftu.        

Výsledky a hodnocení ročníku 2015. Kádr tvořili tito hráči: Prucek, Navrátilová, Štěpánek, Novotný, Hubáček, Zemánek, Zich, Buriánek, Drahoš, Svečula, Nasťa Tkač. Kluci se zúčastnili sedmi turnajů, odehráli 19 zápasů. A naše bilance byla 2 výhry, 1 remíza a 16 proher při skóre 48 : 157. A jak viděl jejich výkony zápasový trenér VD1: Před začátkem sezóny jsem kluky vůbec neznal a vůbec jsem nevěděl, co od nich mohu očekávat, neměli jsme vůbec žádné zápasové zkušenosti. Tomu odpovídaly naše výkony a výsledky, někdy to byly docela slušný příděly. Ale kluci velice dobře a poctivě pracovali na tréninkách a jejich výkony šly hodně nahoru. Stále to sice byly prohry, ale již docela přijatelné. Hodně gólů jsme dostávali po chybách v rozehrávce a až se v tomto zlepšíme, budeme vyhrávat častěji. Chce to jediné – trénovat, trénovat, a ještě jednou trénovat. A stejně jako „čtrnáctky“, měli jsme i my v „patnáctkách“ dobrou partu.

Nejtěžší úkol pro nás trenéry pak byl výběr nejlepšího hráče, to byla "prekerka". Protože všichni bylo dobří, někteří dokonce velmi dobří. Ale že by někdo až tak vyčníval nad ostatní, aby si tento titul zasloužil, tak to ne. Tímto mají všichni šanci na sobě zapracovat, abychom na konci celé sezóny 2022-23 mohli s čistým svědomím vybrat opravdu toho nejlepšího. Tak kluci makejte a snažte se.             

K fotbalu v přípravkách pak neodmyslitelně patří rodiče. A i tady je potřeba vyslovit slova chvály, udělali dobrou partu. Vždycky naše týmy podporovali a povzbuzovali. Za to veliká pochvala. Za zmínku pak stojí rituál zavedený rodinou Hanouskovic – bezedné svačinové krabičky (o tom nemá cenu psát, to se musí zažít) a také banánové a jablkové krabičky. A ani sami trenéři nevíme, kdo byl jejich dodavatel a kdo si zaslouží pochvalu. Takže chválíme a každý koho se to týká, se zde najde.

A když to tak po sobě čtu, připadá mi, že všechno bylo 100 %. A asi jo, my trenéři, jsme totiž nepolepšitelní optimisti.
A na závěr ještě výzva: jestli by se chtěl někdo aktivně zapojit do tréninkového procesu MP, tak bude vítán a budeme rádi, když mezi nás přijde a posílí naše řady. A mohou to být i laikové – rodičové (tatínci, ale i maminky). A samozřejmě jsme otevřeni dalším adeptům fotbalu ročníků 14 a 15. Nebojte se a přijďte mezi nás.   

Trenéři mladší přípravky Vladimír Dokoupil (VD1) a Vladislav Doseděl (VD2)